Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Od soboty platí zákaz zverejňovať prieskumy, MV opäť spúšťa infolinku

24.03.2019, 17:13 | TASR

Až do skončenia hlasovania v deň volieb platí zákaz zverejňovať volebné prieskumy. Upozorňuje na to Ministerstvo vnútra SR. To zároveň od pondelka opäť spúšťa infolinku, na ktorej sa občania môžu pýtať otázky k voľbám.

  • Tlačiť
  • 0

Na čísla 02/ 4859 2317, 02/ 4859 2312 môžu občania volať každý pracovný deň v čase od 7.30 h do 15.30 h. Vo volebnú sobotu bude infolinka fungovať počas celého dňa až do uzavretia volebných miestností.

Druhé kolo volieb prezidenta SR sa bude konať v sobotu 30. marca v čase od 7.00 h do 22.00 h. Hlasovať môže viac ako 4,4 milióna Slovákov. Voliť je možné buď v mieste trvalého pobytu, alebo v inom okrsku na základe platného hlasovacieho preukazu.

Neprehliadnite

Voliči budú svojimi hlasmi rozhodovať medzi dvoma kandidátmi, Zuzanou Čaputovou a Marošom Šefčovičom. V prvom kole presvedčila Z. Čaputová 40,57 percenta ľudí, M. Šefčoviča volilo 18,66 percenta. Nový prezident sa ujme funkcie 15. júna.

Oboch kandidátov ešte čakajú diskusie na TA3, TV Markíza ako aj na Jednotke. V sobotu tiež absolvovali diskusiu v Slovenskom rozhlase. M. Šefčovič tvrdí, že s ním Z. Čaputová dovtedy odmietla diskutovať. Tá mu pripomenula, že na dve diskusie si nevedel nájsť termín ani on.

V nedeľu sa kandidát s podporou Smeru stretáva s českým prezidentom Milošom Zemanom, Z. Čaputová pozvala verejnosť na výlet na Sitno. Prišlo asi 300 jej podporovateľov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Maroš Šefčovič, prezidentské voľby 2019, Zuzana Čaputová

Diskusia (0 reakcií)