Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čudné čísla: Od údajného falošného vína dávajú zodpovední ruky preč

19.06.2019, 15:00 | Peter Kapitán | © 2019 News and Media Holding

Viacero slovenských vinárov sa v poslednom čase pozastavuje nad zvláštnou štatistikou. Kým ročne vyrobíme na Slovensku 30 miliónov litrov vína, ročná spotreba slovenského vína sa pohybuje na úrovni 70 miliónov litrov. Každý tuší, že sa podvádza, no riešenie nepozná nikto.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

víno

Na Slovensko sa dovezú hektolitre lacného vína z Talianska či Španielska a naplnia sa do fliaš, na ktoré sa nalepí etiketa, že ide o slovenské víno. Na prvý pohľad jasný podvod, prinajmenšom zavádzanie spotrebiteľa. Napriek tomu, že o týchto praktikách sa vo vinárskych kruhoch hovorí otvorene, zasiahnuť nemá kto. Úrady si totiž zodpovednosť prehadzujú medzi sebou.

Na zjavný nesúlad v štatistikách upozornil Zväz vinohradníkov a vinárov Slovenska ešte na jeseň 2018. Profesné združenie, ktoré spája väčšinu najväčších slovenských producentov vína, si všimlo zjavný nezmysel v štatistike Výskumného ústavu ekonomiky poľnohospodárstva a potravinárstva.

Neprehliadnite

Uvádza sa v nej, že na Slovensku sa vyrobí ročne 30 miliónov litrov vína, pričom spotreba spolu s exportom sa pohybuje na úrovni 70 miliónov litrov. Na nesúlad upozornil tento týždeň na tlačovej konferencii aj novovzniknutý Cech vinárov a vinohradníkov Slovenska.

„Je možné, že sa u nás víno vyrába z lacného dotovaného hrozna zo zahraničia. Prípadne sa víno dovezie a na Slovensku sa len nafľaškuje a označí sa za slovenské,“ povedal Milan Skovajsa z cechu.

Nezáujem ministerstva

Ktoré konkrétne firmy by ale mali byť za takéto prelievanie vína zodpovedné, nie je jasné. Nechcel to prezradiť ani jeden z predstaviteľov cechu s tým, že vychádzajú len zo štatistiky a nie z priamych informácií.

„Nikto, ani zväz, nemá konkrétne údaje od jednotlivých členov o tom, koľko hrozna vypestujú a koľko vína dokážu vyrobiť, takže by bolo veľmi nezodpovedné niekoho len tak označiť,“ vysvetľuje prezident Zväzu vinohradníkov a vinárov Slovenska Ondrej Celleng.

Na čudné štatistiky zväz upozornil ministerstvo pôdohospodárstva ešte na jeseň minulého roka, dodnes ale žiadnu odpoveď nedostal. Naznačuje, že rozdiely medzi vývozom a dovozom môžu vzniknúť aj vďaka klasickej karuselovej schéme na vyťahovanie DPH od štátu.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy víno