Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Odbory v PSA Peugeot vyhlásili štrajkovú pohotovosť

10.05.2018, 17:17 | TASR

Ani po pridelení sprostredkovateľa do vyjednávania o podobe novej kolektívnej zmluvy nedošli odbory a vedenie trnavskej automobilky PSA Peugeot Groupe Slovakia k dohode ohľadom zvýšenia miezd zamestnancov, a tak odborová organizácia OZ KOVO PCAS vyhlásila štrajkovú pohotovosť. Platí od piatka 11. mája od 6. hodiny.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

odbory, Peugeot, PSA

Ak nepríde počas následnej zákonnej 30-dňovej lehoty k dohode, odborári odštartujú hlasovanie o prípadnom ostrom štrajku. Informoval o tom vo štvrtok podpredseda základnej organizácie (ZO) odborov František Gajdoš.

Sprostredkovateľ bol do kolektívneho vyjednávania pridelený na základe rozhodnutia Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR 23. apríla. Na prvom kole rokovania sa 3. mája stretol samostatne s oboma zmluvnými stranami, no neskôr pristúpil k spoločnému rokovaniu všetkých troch strán.

Neprehliadnite

„Napriek jeho enormnej snahe sa ani po takmer 7-hodinovom rokovaní návrhy oboch strán prakticky vôbec nepriblížili,“ konštatoval F. Gajdoš. V stredu 9. mája odznel v zmysle zákona sprostredkovateľov návrh kompromisného riešenia sporu.

Ten bol o zvýšení základných miezd všetkých zamestnancov o 53 eur. „Odborová organizácia oceňuje enormnú snahu sprostredkovateľa o nájdenie kompromisu, avšak na štvrtkovom zasadnutí výboru ZO OZ KOVO PCAS tento odmietla s odôvodnením, že navrhované zvýšenie základných miezd nie je postačujúce,“ uviedol F. Gajdoš.

Odborári sú podľa neho ochotní počas 30-dňovej lehoty zúčastniť sa na ďalšom rokovaní pred sprostredkovateľom o predloženom návrhu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy odbory, Peugeot, PSA

Diskusia (0 reakcií)