Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Odchod Fica chce 62 percent ľudí, väčšina žiada voľby

14.03.2018, 19:21 | SITA | TREND.sk

Dôvera v premiéra Roberta Fica je po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a obrovských protivládnych protestoch len veľmi malá. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre Denník N. Podľa tohto prieskumu mu nedôveruje 62,2 percenta voličov a mal by podľa nich odstúpiť.

  • Tlačiť
  • 2

S odpoveďou, že R. Ficovi naďalej dôverujú a mal by zostať premiérom, sa stotožnilo 11,8 percenta voličov. Ďalších 18,8 percenta ľudí si myslí, že by mal premiérom zostať, dôverujú mu však o čosi menej.

Respondenti odpovedali na otázku: „Ako vnímate pozíciu premiéra Roberta Fica po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej?“. Prieskum robili od 7. do 13. marca na vzorke 1 012 respondentov.

Podľa prieskumu si 43 percent ľudí myslí, že súčasná vláda by mala skončiť a mali by prísť predčasné voľby.

Neprehliadnite

„Zásadnú rekonštrukciu kabinetu si želá 35,5 percenta opýtaných a vláda by mala v súčasnej podobe bez zmeny ministrov pokračovať len podľa 13,3 percenta respondentov. Jedinými voličmi, ktorí si jeho odchod želajú len vo veľmi malej miere, sú sympatizanti Smeru. Fica chcú mimo Úrad vlády vidieť len tri percentá z nich,“ informuje ďalej o výsledkoch prieskumu Denník N.

Podľa prieskumu agentúry Focus by tretina priaznivcov Smeru chcela R. Fica ďalej vidieť vo funkcii, ich dôvera v neho však poklesla. U šiestich z desiatich voličov Smeru sa dôvera v R. Fica neznížila.

Respondenti odpovedali aj na otázku: „V dôsledku vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej vznikla na Slovensku politická kríza. Aké riešenie tejto situácie by ste uprednostnili?“. Tu 43,30 percenta opýtaných povedala, že by uprednostnili koniec súčasnej vlády a predčasné voľby, 35,5 percenta by uprednostnilo zásadnú rekonštrukciu vlády, súčasnú podobu vlády ako riešenie krízy vidí 13,3 percenta opýtaných a odpovedať nevedelo 7,9 percenta respondentov.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Robert Fico