Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Odišiel čokoládový kráľ Michele Ferrero

15.02.2015, 09:55 | ČTK

Vo veku 89 rokov zomrel v sobotu najbohatší človek v Taliansku Michele Ferrero. Stál na čele potravinárskeho impéria, ktoré je napríklad výrobcom čokoládovej nátierky Nutella. Informovala o tom v nedeľu agentúra AFP.

  • Tlačiť
  • 0

Podľa AFP skonal Michele Ferrero v Monaku po niekoľkomesačnej chorobe. Taliansky prezident Sergio Mattarella vyzdvihol M. Ferrera ako jedného z predstaviteľov talianskeho priemyslu, ktorý „neustále predbiehal svoju dobu vďaka inovatívnym výrobkom a vďaka svojej húževnatej práci“.

M. Ferrero zdedil po svojom otcovi Pietrovi malý cukrárenský podnik a recept na nátierku z lieskových orieškov a kakaa. Tú v roku 1964 ľahko upravil a pomenoval Nutella s cieľom vyvážať ju do celej Európy. Úspech bol okamžitý. Firma prišla aj s ďalšími úspešnými čokoládovými výrobkami, ako bolo Kinder vajce s prekvapením alebo luxusné bonbóny Ferrero Rocher.

V súčasnosti koncern zamestnáva 22-tisíc ľudí v 11 továrňach na celom svete. Ročne vyrobí 365-tisíc ton nátierky Nutella.

M. Ferrero v roku 2011 odovzdal vedenie firmy svojmu synovi Giovannimu, ktorý má teraz 50 rokov. Urobil tak po tom, čo starší syn a zamýšľaný dedič spoločnosti Pietro podľahol infarktu v Juhoafrickej republike.

Časopis Forbes odhaduje majetok rodiny Ferrerovcov na 20,5 miliardy eur a zaraďuje ju na 30. miesto v zozname najbohatších ľudí sveta.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Nutella, potraviny, Taliansko, úmrtie

Diskusia (0 reakcií)