Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Svetové médiá: Zemetrasenie na Slovensku, učebnicový populista vyhral voľby

01.03.2020, 12:10 | tba | © 2020 News and Media Holding

V sobotňajších voľbách vyhralo hnutie OĽANO Igora Matoviča. Výsledky parlamentných volieb na Slovensku neunikli pozornosti ani svetových zahraničných médií. Píšu o konci dlhoročnej vlády Smeru či výraznom víťazstve protikorupčného hnutia.

  • Tlačiť
  • 15

Britský spravodajský portál The Guardian píše v súvislosti s parlamentnými voľbami o zemetrasení na Slovensku. Podľa neho sa voľby niesli v znamení hnevu voličov z vraždy novinára a jeho snúbenice. The Guardian opisuje I. Matoviča ako excentrického milionára, ktorý bol v minulosti šéfom médií.

Opozičná strana OĽANO zvíťazila v slovenských parlamentných voľbách na vlne protikorupčnej nálady, píše BBC. Výsledkom volieb je podľa BBC rozbitie ľavicovej strany Smer-SD, ktorá niekoľko rokov dominovala politickej scéne na Slovensku.

Neprehliadnite

Učebnicový populista

Populistická opozícia na Slovensku vyhrala parlamentné voľby, píše The Washington Post. Americký denník v súvislosti s výsledkami volieb hovorí o konci dlhoročnej a dominantnej strany Smer-SD, ktorá má na konte mnoho škandálov a vládla na protiimigračnom programe.

Protikorupčnému hnutiu milionára I. Matoviča sa v parlamentných voľbách podarilo ohromné víťazstvo, píše Financial Times. Americký portál opisuje I. Matoviča ako nekonvenčného politika, ktorý sa označuje za konzervatívca a ekonomického liberála. Taktiež pripomína jeho vlastníctvo regionálnych novín pred vstupom do politiky.

Agentúra Bloomberg píše o I. Matovičovi ako o učebnicovom populistovi. Pripomína

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 15

Tagy Voľby 2020