Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

OĽaNO má kandidátku. Je tam Pročko aj tenista Kučera

03.12.2019, 14:42 | TASR

Kandidačnú listinu OĽaNO do volieb povedie pedagogička Mária Šofranko. Z čísla dva bude kandidovať odborník hnutia na obranu Jaroslav Naď, nasleduje bývalý policajný vyšetrovateľ Lukáš Kyselica. Na utorkovej tlačovej konferencii o tom informoval líder hnutia Igor Matovič, ktorý bude kandidovať z posledného 150. miesta.

  • Tlačiť
  • 2

„Nie som politička, som obyčajná žena z východu, ktorá chce pre našu krajinu urobiť viac,“ povedala M. Šofranko s tým, že vie, čo chce v politike robiť.

I. Matovič doplnil, že hnutie OĽaNO dáva vždy priestor v politike práve neznámym ľuďom.

Bývalý šéf vyšetrovacieho tímu Gorila L. Kyselica podľa svojich slov chce, aby sa správne nastavili zákony aj v súvislosti s bojom proti zločinu – najmä proti ekonomickej kriminalite.

Neprehliadnite

„Musí tu ostať niekto, kto chce hájiť orgány činné v trestnom konaní,“ dodal. Číslom štyri bude predsedníčka Kresťanskej únie Anna Záborská, piaty bude Michal Šipoš, ktorý kandidoval za europoslanca, a šiesty tenista Karol Kučera.

Nasledujú bývalý moderátor Jozef Pročko, lesník a ochranár Ján Mičovský a matka zavraždeného Róberta Remiáša Anna Remiášová. Prvú desiatku uzatvára bývalý televízny redaktor Kristián Čekovský, ktorému RTVS spolu s ďalšími kolegami nepredĺžila počas zo dňa na deň externú zmluvu. Telerozhlas za to žalovali

Voľby do Národnej rady budú 29. februára 2020. Kampaň sa už začala. Čas na podanie kandidátnych listín vypršal 1. decembra o polnoci.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Igor Matovič, kandidatúra, OĽaNO, Voľby 2020