Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

OMV a Gazprom chcú spolupracovať v oblasti skvapalneného zemného plynu

08.06.2019, 14:57 | TASR

Rakúsky energetický koncern OMV a ruský Gazprom chcú spolupracovať v oblasti skvapalneného zemného plynu (LNG). Príslušné memorandum o úmysle podpísali v piatok (7. 6.) predseda predstavenstva OMV Rainer Seele a šéf Gazpromu Alexej Miller počas hospodárskeho fóra v Petrohrade.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Gazprom, OMV

Spoločnosti sa dohodli na tom, že Gazprom v roku 2020 dodá OMV 1,2 miliardy kubických metrov LNG. Spolupráca by však mala pokračovať aj po roku 2020, napríklad pri spoločnom rozvoji projektov v oblasti LNG.

Neprehliadnite

Seele a Miller podpísali aj dohodu, na základe ktorej OMV za 905 miliónov eur kúpi takmer štvrtinu sibírskeho náleziska Urengoj. Všetky potrebné kroky chcú spoločnosti dokončiť ešte v tomto roku, i keď transakciu ešte musia schváliť ruské úrady. Rokovania boli veľmi zdĺhavé, keďže pôvodný úmysel vymeniť aktíva OMV v Nórsku zlyhal na odmietnutí nórskych úradov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Gazprom, OMV

Diskusia (0 reakcií)