Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Oprava trate do Rače sa odkladá, električky budú ďalej hrkotať

26.09.2019, 07:00 | Vladimír Maťo | © 2019 News and Media Holding

Hrkot električiek na rozbitej trati budú obyvatelia Rače počúvať aj počas zimy. Obojsmerné súpravy budú na opačnom konci mesta potrebné dlhšie, ako sa pôvodne očakávalo a bez nich Raču rozkopať nemožno. Ohlásené mesačné meškanie spôsobené objavom záhadných inžinierskych sietí pod koľajiskom v Karlovej Vsi pritom nemusí byť definitívne, magistrát so zhotoviteľom stále rokuje.

  • Tlačiť
  • 2

To, že rekonštrukcia električkovej trate v bratislavskej Karlovej Vsi nenapreduje podľa plánu, avizoval primátor Bratislavy Matúš Vallo už na konci augusta. Pôvodný septembrový termín dokončenia prvej etapy prác sa posunul približne o mesiac. Pod traťou sa totiž našli neznáme inžinierske siete. Definitívny koniec prác na prvej etape stále nie je známy a rokovania o termíne pokračujú. Ďalší úsek pre istotu rozkopali v predstihu, aby sa podobný scenár neopakoval aj v druhej etape.

Zima klope na dvere

Až do dokončenia prvej etapy opráv na Karloveskej radiále nebude k dispozícii tamojšie električkové obratisko, úsek cez ktorý teraz električky nepremávajú, sa totiž nachádza pred ním. Bežné súpravy sa tam preto nemajú ako otočiť. Vyslať na západ hlavného mesta jednosmerné električky umožní až ukončenie prvej etapy prác. Do Karlovej Vsi dnes jazdia len obojsmerné súpravy, na ktoré čakajú aj na opačnej strane mesta, v mestskej časti Rača. Aj tam totiž plánovaná rekonštrukcia trate zablokuje obratisko a nasadenie jednosmerných súprav tak znemožní.

Neprehliadnite

Obyvatelia Rače očakávajú stavebníkov už roky. Trať v takzvanom „račianskom esíčku“ je v havarijnom stave, podložie sa prepadáva a koľajnice sa vlnia. Zasekávajúce sa električky jazdia rozbitým úsekom rýchlosťou len desať kilometrov za hodinu a nepríjemným zvukom

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Bratislava, Dopravný podnik Bratislava, električka, Matúš Vallo, rekonštrukcia