Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Piatkovú demonštráciu v Bratislave zrušili. Pochod teraz organizujú študenti

22.03.2018, 13:39 | TREND.sk | © 2018 News and Media Holding

Nikam neodchádzame a budeme pozorne sledovať systémové zmeny, ku ktorým sa nová vláda prihlásila, hovoria organizátori. Študenti v piatok namiesto nich usporiadajú tichý pochod na Námestie SNP.

  • Tlačiť
  • 15

Rozhodnutie bratislavských organizátorov demonštrácií Za slušné Slovensko prekvapilo organizátorov z ostatných miest. Viacerí zhromaždenia neplánujú rušiť.

Podľa informácií TRENDU sa rozhodli symbolickú štafetu v Bratislave prevziať študenti z iniciatívy #niejenamtojedno. Považovali by za nešťastné, ak by sa žiadna akcia nekonala.

Na ich Tichom pochode študentov a slušných ľudí zo Šafárikovho námestia na SNP si chcú predovšetkým po mesiaci opäť uctiť pamiatku zavraždených Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Svoje rozhodnutie zrušiť zhromaždenie Za slušné Slovensko organizátori z Bratislavy vysvetľovali na Facebooku.

„Od začiatku sme reprezentovali občiansky hlas a sme hrdí na to, čo občianský hlas dosiahol. Teraz sme sa dostali do bodu, kedy vidíme, že nasledujúce kroky spoločnosť delia a z občianskej pozície vieme povedať, že sú kroky, ktoré sa majú diať na ulici, a kroky ktoré sa majú diať v parlamente. Sú okamihy, ktoré nie sú jednoduché, ale aj o tomto je sloboda, zodpovednosť a slušnosť. Slušní občania rešpektujú Ústavu.“

Neprehliadnite

Pripomínajú, že po demonštráciách, ktoré nemajú od novembra 1989 obdoby, odstúpili Robert Kaliňák aj Robert Fico. Systémové zmeny, ku ktorým sa nová vláda zaviazala, chcú pozorne sledovať a považujú ich za nevyhnutné minimum.

„Preto zakladáme občiansku platformu „Za slušné Slovensko“, ktorej cieľom je podporovať občiansku angažovanosť a spájať ľudí,“ dodávajú organizátori, ktorí naznačili, že chcú v aktivitách pokračovať dlhodobo.

„Nekončíme, naopak, sme tu a sme pripravení kedykoľvek vyjsť opäť do ulíc. Budeme vyvíjať rôzne formy občianskeho tlaku na to, aby bola vyšetrená vražda Jána a Martiny a neboli žiadne podozrenia na prepojenie štátnych inštitúcii na organizovaný zločin,“ uviedli usporiadatelia v tlačovej správe.

  • Tlačiť
  • 15

Tagy Za slušné Slovensko