Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Osem poslancov Smeru podporilo Kotlebov návrh, Flašíková-Beňová je rozčarovaná

06.09.2016, 16:32 | SITA

Za návrh predsedu Ľudovej strany Naše Slovensko Mariána Kotlebu, aby parlament uznesením odsúdil konanie Petra Osuského (SaS), ktorý sa dopustil fyzického násilia na občanovi SR, hlasovali aj niektorí poslanci zo strany Smer-SD. Europoslankyňa za Smer-SD Monika Flašíková-Beňová na sociálnej sieti vyjadrila svoj názor, že poslanci sociálnodemokratickej strany, akou Smer-SD je, by nikdy nemali v NR SR hlasovať za akýkoľvek návrh fašistov, nacistov a extrémistov.

  • Tlačiť
  • 5

Predseda Ľudovej strany Naše Slovensko M. Kotleba v NR SR navrhol, aby parlament uznesením odsúdil konanie P. Osuského (SaS), ktorý sa dopustil fyzického násilia na občanovi SR. Poslanec NR SR P. 

P. Osuský na protestnom zhromaždení pred komplexom Bonaparte v Bratislave dal facku Rudolfovi Vaskému, ktorý politikov označil za „fašistické svine“. Toto označenie P. Osuského pobúrilo. Plénum NR SR návrh M. Kotlebu odmietlo. Za návrh však hlasovalo 22 poslancov, medzi ktorými bolo aj osem zákonodarcov za Smer-SD.

Europoslankyňa za Smer-SD svoj nesúhlas vyjadrila na sociálnej sieti. „Platí taký nepísaný úzus medzi demokraticky zmýšľajúcimi ľuďmi - politikmi, že za návrhy fašistov, nacistov a extrémistov sa nehlasuje. Nikdy. Ani keď sú absolútne nepodstatné, ani keď sa chcú tváriť, že niečo chcú riešiť. Toľko medzi nami, normálnymi, obyčajnými ľuďmi, ktorí si ctíme odkaz SNP a mier v Európe pre mojich ctených kolegov do NR SR. Niekedy neverím, že predsedáme Rade EÚ a že moja strana si dáva prívlastok sociálnodemokratická,“ reagovala politička.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Bonaparte, Kotleba, Smer-SD