Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Sýrii stále tečie krv. Akú úlohu hrá Rusko

19.06.2019 | Jaroslav Fabok

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

19.06.2019 | Martinoid

Tento clanok je ako rozhadzane puzle. Kde je pointa?

19.06.2019 | bozsky

mimovladkari sediaci v Londyne musia obhajovat USA, kde Trump priznal a zastavil vyzbrojovanie syrskych teroristov, lebo Assad im stoji v ceste ropovodu z Arabie do EU.

20.06.2019 | HlasNaHlas

Pointa je v tom, že kvôli tomu, že Putinovské Rusko drží Asada a jeho mafiu už roky umelo pri moci, aby si zachovalo svoje vojenské základne a mocenský vplyv na Blízkom východe. Kvôli tomu tomu nechalo zomrieť 375 tisíc ľudí v občiasnkej vojne, do ktorej sa medzi iným primiešali skupiny ozbrojencov s rozličnými záujmami.

Obetí by bolo najmenej o 300 tisíc menej, ak by nechali Asada a jeho štát padnúť.

A prečo si chcú zachovať svoju moc? V hlbokej podstate preto, aby mali aj vojensky zabezpečenú svoju ríšu zla, tzv. vládu ľudu, v ktorej zopár mafistických gaunerov s bábkou a zároveň diktátorom Putinom na čele ovláda a vyciciava masy ľudí pomocou dobre vyzbrojenej armády, polície a politických lží. Namiesto toho, aby umožnili vznik skutočne demokratickej vlády.

Presne tak ako v Sýrii.

20.06.2019 | Truhlik999

zaujimavy nazor.

Mas nieco na rusov aj v pripade Afghanistanu, Lybie, Iraku?

21.06.2019 | bozsky

Kto drzi Assada umelo pri moci?

Nastuduj si slobodne prezidentske volby v Syrii, ktore vyhral Assad s 88%. Pred utokom USA bola Syria uplne v pohode krajina, len mala tu smolu, ze stoji v ceste americkeho ropovodu do Europy.

Ziadna obcianska vojna v Syrii nie je. V Syrii su americanmi financovani zoldnieri. Dokonca aj mainstream media o tom informuju!!!
https://eu.usatoday...

Je mi jasne, ze tym klamstvam veris, lebo v tvojej malej hlavicke je USA a Merkelova ultimatne dobro a kazdy, kto je proti nim, by podla teba mal ak nie okamzite byt zastreleny, tak uvazneny. Si ako stari komunisti - pravdu si upravis tak, ako ti to vyhovuje.

20.06.2019 | Truhlik999

Fake news

21.06.2019 | Roman Kanala

Rusi zámerne bombardujú v Idlibe a okolí nemocnice, školy, obchody, a všetko, čo vyzerá funkčne. Najradšej objekty, kde je veľa ľudí, aby maximizovali škody.

Takto o tom píše OSN. Opatrne, lebo Rusi tam majú vplyv a mohli by stopnúť článok, kde sú výslovne spomenutí.
https://news.un.org...

France24 spomína Rusko a Turecko.
https://www.france2...

TRT World v tom má jasno. Rusi.
The War in Syria: Russia and regime are shelling people in Idlib
https://www.youtube...