Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ostnaté drôty a míny: Vojak KĽDR utiekol cez demilitarizované pásmo

15.06.2015, 09:57 | ČTK

Mladý severokórejský vojak prekročil ostro stráženú hranicu medzi Severnou a Južnou Kóreou s cieľom utiecť do susedného štátu. Podľa agentúry AP o tom bez ďalších podrobností informoval zástupca juhokórejského ministerstva obrany.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

KĽDR

Úteky cez demilitarizované pásmo sú zriedkavé. Posledný sa odohral v roku 2012.

Z KĽDR do Južnej Kórey každoročne ujde viac ako tisícka ľudí, ale tí väčšinou utekajú najskôr cez severokórejsko-čínsku hranicu.

Juhokórejská agentúra Jonhap uviedla, že juhokórejská armáda utečeného vojaka vzala do väzby, kde bol preverený.

Vojak, ktorý ešte nemal 20 rokov, sa v centrálnej časti Kórejského polostrova priblížil k juhokórejskej hliadke okolo 8:00 tamojšieho času. Nedošlo k prestrelke a nepadli ani varovné výstrely, pretože vojak dal jasne najavo, že je na úteku.

Demilitarizované pásmo pozdĺž 38. rovnobežky naprieč Kórejským polostrovom je štyri kilometre široké a je opevnené ostnatým drôtom a mínami. Na juhokórejskej strane sú nainštalované telefóny, vďaka ktorým si môžu severokórejskí utečenci privolať pomoc.

Podľa agentúry Jonhap tento rok severokórejská armáda ukladala pozdĺž častí hranice míny so zjavným účelom zabrániť útekom.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy KĽDR

Diskusia (0 reakcií)