Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pápež už sexuálny škandál v Čile neignoruje. Krízu sa chystá riešiť

12.05.2018, 21:00 | TASR

Pápež František sa budúci týždeň stretne s čilskými biskupmi kvôli tomu, že zohrali úlohu v utajovaní sexuálneho škandálu a o obete pohlavného zneužívania kňazom sa nepostarali. S odvolaním sa na tlačové vyhlásenie Vatikánu o tom v sobotu informovala agentúra AP.

  • Tlačiť
  • 0

V mimoriadne tvrdom vyhlásení Vatikán napísal, že František chce rozlíšiť zodpovednosť za krízu v čilskej cirkvi a tiež naplánovať zmeny, aby sa opakovaniu týchto „zničujúcich rán“ zabránilo.

Pápež sa budúci týždeň vo Vatikáne stretne s 31 čilskými biskupmi a dvomi cirkevnými činiteľmi, ktorí sú už na dôchodku. Podľa AP ide tak o jednu z posledných snáh pápeža o kompenzáciu za to, že v minulosti opakovane čilského kňaza obvineného z pohlavného zneužívania obhajoval a kauzu ignoroval.

Neprehliadnite

S pápežom sa nedávno stretla vo Vatikáne aj trojica mužov, Juan Carlos Cruz, James Hamilton a José Andrés Murillo, ktorí sa v minulosti stali obeťami sexuálneho zneužívania zo strany kňaza Fernanda Karadimu.

Karadimove obete sa na cirkevných činiteľov obrátili už v roku 2002, tí im ale neuverili. Vatikán začal prípad vyšetrovať až v roku 2010, keď sa obvinenia dostali na verejnosť. Vatikán následne F. Karadimovi zakázal činnosť.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy pápež František, Vatikán

Diskusia (0 reakcií)