Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Papier sa používa čoraz menej. Výrobcovia kopírok zvažujú fúziu

06.11.2019, 10:12 | ČTK

Americký výrobca kopírok a tlačiarní Xerox Holdings zvažuje predloženie ponuky na prevzatie výrobcu osobných počítačov a tlačiarní HP, ktorého trhová hodnota sa pohybuje okolo 27 miliárd amerických dolárov. Informoval o tom denník The Wall Street Journal s odvolaním sa na zdroje oboznámené so situáciou.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

HP, Xerox

Vedenie Xeroxu podľa zdrojov o ponuke diskutovalo v utorok, nie je však isté, že ju nakoniec skutočne predloží. Prípadná ponuka by bola vyššia ako súčasná trhová hodnota HP, uviedli zdroje.

Neprehliadnite

Xerox vyrába predovšetkým veľké tlačiarne a kopírky a väčšina jeho príjmov pochádza z ich prenájmu podnikom a následnej údržby. HP, ktorý patrí medzi najväčších producentov počítačov na svete, predáva najmä menšie tlačiarne a potreby na ich prevádzku.

Obe firmy sa teraz stretávajú s negatívnymi dôsledkami poklesu potreby tlačených dokumentov a pracujú na znižovanie nákladov. Fúzia by mohla otvoriť nové možnosti na dosiahnutie úspor, píše The Wall Street Journal.

Spoločnosť HP minulý mesiac oznámila, že v rámci reštrukturalizácie zruší až 9-tisíc pracovných miest. To zodpovedá približne 16 percentám jej celkovej pracovnej sily. Realizáciu reštrukturalizačného plánu bude mať na starosti nový šéf podniku Enrique Lores, ktorý začiatkom tohto mesiaca nahradil Diona Weisler.

Spoločnosť Xerox v utorok uviedla, že ukončí spoluprácu s japonskou firmou Fujifilm Holdings, ktorá bola založená pred viac ako pol storočím. Firma svoj štvrtinový podiel vo Fuji Xerox predá za 2,3 miliardy dolárov firme Fujifilm. Tá sa potom stane stopercentným vlastníkom podniku. Spoločnosť Xerox uviedla, že peniaze získané predajom podielu sa chystá použiť na akvizície.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy HP, Xerox

Diskusia (0 reakcií)