Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Paríž zlikviduje zámky lásky, ohrozujú turistov

30.05.2015, 12:10 | ČTK

Príliš veľa romantiky je na ťarchu. Parížska radnica sa rozhodla začať od pondelka odstraňovať tisíce a tisíce visiacich zámkov, ktoré ako poistku svojej lásky zanechali na moste Pont des Arts zamilované páry.

  • Tlačiť
  • 0

Zábradlie mostu, ktorý sa klenie nad riekou Seina, sa pod váhou toľkého kovu v minulom roku ohlo, napísala agentúra AFP. „Dáme dole asi milión zámkov, dohromady 45 ton,“ uviedol námestník parížskeho starostu Bruno Juillard.

Zábradlie mostu ovešané zámkami je podľa neho nielen škaredé, ale zámky poškodzujú pamiatku a predstavujú bezpečnostné riziko pre návštevníkov. Radnica podľa B. Juillarda najprv nahradí zámky „dielami rôznych umelcov“ a od jesene „presklenými panelmi“.

Podobne sa vedenie mesta postará aj o zámky na moste Pont de l'Archevêché za katedrálou Notre-Dame. „Prajeme si, aby mesto Paríž zostalo aj naďalej mestom lásky a romantiky,“ uviedol B. Juillard.

Milenci by si na mostoch podľa neho na znamenie lásky mali po novom robiť selfie fotky, teda autoportréty spravené s pomocou digitálneho fotoaparátu či smartfónu.

Trend zámkov lásky, ktoré milenci zamknú a kľúč hodia do rieky, sa ujal aj v iných metropolách ako napríklad v Berlíne, Ríme, Moskve či Prahe.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Francúzsko

Diskusia (0 reakcií)