Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Parkovanie v nemocniciach sa zjednotí, pacienti dostanú väčšinu miest

15.05.2017, 16:39 | SITA

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR zjednocuje parkovací systém v nemocniciach a organizáciách, kde je zriaďovateľom alebo akcionárom. Informoval o tom v pondelok minister zdravotníctva Tomáš Drucker po spoločnom rokovaní so zástupcami občianskych aktivít proti spoplatneniu parkovísk pred nemocnicami pod názvom „Hore rampy bez platenia“.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Po novom bude vyčlenených pre pacientov 70 percent zo všetkých parkovacích miest, zvyšných 30 percent pripadne pre zamestnancov.

Ministerstvo zatiaľ zvažuje dve alternatívy pre pacientov. Ako povedal T. Drucker, buď by mali pacienti zadarmo štyri hodiny parkovania a potom by platili nejaký paušálny poplatok. „Zhruba hovoríme do maximálne jedného eura až do konca dňa. Alebo druhý režim je, že by mali päť hodín zadarmo a po piatich hodinách by bolo spoplatnené parkovanie štandardným cenníkom,“ uviedol.

Neprehliadnite

Do 1. júla tohto roka by mali na takýto systém parkovania prejsť všetky nemocnice ministerstva zdravotníctva, ktoré spravujú parkovanie vo vlastnej réžii. „Hovoríme o príspevkových organizáciách, akciových spoločnostiach. Zhruba do konca októbra by to mali byť neziskové organizácie, kde je ministerstvo zdravotníctva spoluzriaďovateľom a do konca roka sa chceme vysporiadať aj s našimi nemocnicami, kde máme partnerov, kde je potrebné ďalšie rokovanie,“ povedal T. Drucker.

Minister upozornil, že naďalej bude fungovať systém parkovania pre ostatných návštevníkov parkovísk. „My hovoríme o statuse pacienta alebo doprovodu pacienta. Ak by na parkovisko prišla osoba, ktorá si ide v rámci občianskej vybavenosti vybaviť niečo iné, mimo nemocnicu a nie je jej poskytovaná zdravotná starostlivosť, pre tú bude platiť štandardný cenník parkovania,“ ozrejmil T. Drucker.

„Prejavujeme určitú radosť nad tým, že toto naše rokovanie je asi posledné rokovanie na takejto úrovni, pretože za pomerne krátku dobu sa nám podarilo dosiahnuť reálny výsledok,“ povedal po stretnutí zástupca aktivistov Miroslav Kollár.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy parkovanie, zdravotníctvo

Diskusia (0 reakcií)