Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V parlamente sú nové tváre, nastúpili náhradníci za europoslancov a Mazureka

06.09.2019, 10:00 | TASR

Národná rada (NR) SR má nových poslancov. Mandátov sa ujali Marián Viskupič, Jakub Nedoba (obaja za SaS), Marek Mitterpák (Smer-SD), Marián Chmelár a Milan Špánik (obaja za ĽSNS). Nastúpili ako náhradníci za europoslancov a Milana Mazureka, ktorého odsúdili za úmyselný trestný čin hanobenia rasy, národa a presvedčenia. Sľub zložili na 47. schôdzi NR SR.

  • Tlačiť
  • 0

„Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života,“ znie sľub. Poslanec ho potvrdzuje slovom „sľubujem“ a podpisom.

Neprehliadnite

M. Viskupič nahradil Luciu Ďuriš Nicholsonovú, J. Nedoba nastúpil za Eugena Jurzycu (SaS). M. Mitterpák prišiel do parlamentu v dôsledku odchodu Miroslava Číža (Smer-SD) do europarlamentu. M. Chmelár vymenil Milana Uhríka z ĽSNS a M. Špánik exposlanca Mazureka.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Europoslanci, NR SR

Diskusia (0 reakcií)