Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Peking s Washingtonom sťahujú zbrane. Chcú poľaviť v clách

07.11.2019, 11:31 | ČTK

Čína a Spojené štáty sa dohodli, že budú clá zavedené v rámci obchodnej vojny postupne rušiť v závislosti na pokroku vo vzájomných rokovaniach. Oznámil to hovorca čínskeho ministerstva pre obchod. Pre rušenie ciel ale neposkytol žiaden harmonogram.

  • Tlačiť
  • 0

Zrušenie časti ciel na oboch stranách je podľa dôležitou podmienkou na dosiahnutie prvej fázy obchodnej dohody medzi USA a Čínou.

Toto zrušenie musia ale podľa čínskeho ministerstva obchodu uskutočniť obe strany zároveň a v rovnakom rozsahu.

Spojené štáty a Čína, teda dve najsilnejšie ekonomiky sveta, spolu od vlaňajška vedú obchodnú vojnu. V jej rámci na seba navzájom uvaľujú clá. „Obchodná vojna začala clami a mala by skončiť rušením ciel,“ povedal na pravidelnej tlačovej konferencie hovorca čínskeho ministerstva obchodu.

Jeho slová viedli k rastu na akciových trhoch, ktoré sú už dlho znepokojené negatívnymi dopadmi obchodnej vojny na svetovú ekonomiku. Európske akcie sa tak posunuli na štvorročné maximum, paneurópsky index Stoxx 600 po správe pridal o približne 0,4 percenta a je asi dve percentá od rekordu, na ktorom bol v apríli 2015.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Čína, obchodná vojna, USA

Diskusia (0 reakcií)