Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Peking sa bije s Kanadou. Úrady zadržali bývalého diplomata

11.12.2018, 18:01 | TASR

Bývalého kanadského diplomata Michaela Kovriga zadržali v Číne uprostred napätej situácie, keď je Peking pobúrený minulotýždňovým zatknutím finančnej riaditeľky čínskeho telekomunikačného gigantu Huawei vo Vancouveri. Informáciu priniesla agentúra AFP odvolávajúc sa na správy Medzinárodnej krízovej skupiny (ICG), v ktorej Kovrig pôsobí.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Čína, Kanada

Skupina ICG, ktorá sa v rámci celého sveta snaží o mierové riešenia globálnych konfliktov, oznámila, že bola upovedomená o zatknutí bývalého diplomata.

„Robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme získali ďalšie informácie o tom, kde sa Michael nachádza, a zabezpečili jeho okamžité a bezpečné prepustenie, “ uviedla ICG vo vyhlásení.

Neprehliadnite

Čína sa k zadržaniu ešte oficiálne nevyjadrila. Peking však vyjadril rozhorčenie nad zatknutím Meng Wan-čou - finančnej riaditeľky Huawei, ktorú USA obviňujú z porušenia sankcií uvalených na Irán a žiadajú jej vydanie.

Čína v utorok Spojené štáty varovala, že nebude tolerovať žiadne „šikanovanie“ svojich obyvateľov v zahraničí a žiada okamžité prepustenie Meng Wan-čou. Kovrig, ktorý v ICG pracuje od minulého roka, predtým pôsobil ako diplomat v Pekingu a Hongkongu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Čína, Kanada

Diskusia (0 reakcií)