Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Philips zatvorí svoju britskú továreň na výrobu dojčenských fliaš

18.01.2019, 10:43 | TASR

Nadnárodný koncern Philips so sídlom v Holandsku oznámil, že zatvorí svoju britskú továreň na výrobu dojčenských fliaš. Odôvodnil to „prebiehajúcimi geopolitickými problémami.“

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Brexit, Philips

Philips už pred niekoľkými mesiacmi varoval pred potenciálne negatívnym vplyvom brexitu. Uviedol, že má v úmysle zavrieť svoju továreň Avent v Suffolku na juhovýchode Anglicku v roku 2020 a presunúť výrobu späť do Holandska. To povedie k strate zhruba 430 pracovných miest v britskom závode.

Toto rozhodnutie prichádza pár dní po tom, ako britský parlament odmietol dohodu o brexite, ktorú mu predložila premiérka Theresa Mayová. Spochybnil tým celý proces vystúpenia Spojeného kráľovstva z Európskej únie (EÚ).

Neprehliadnite

„Philips musí aktívne zmierňovať potenciálny vplyv rôznych geopolitických problémov, vrátane neistôt a možných prekážok, ktoré môžu ovplyvniť jeho výrobné operácie. Spoločnosť preto mení svoju dodávateľskú základňu a dodávateľské reťazce v Severnej Amerike, Európe a Ázii,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Generálny riaditeľ spoločnosti Frans van Houten minulý rok upozornil, že brexit môže koncern prinútiť, aby prehodnotil svoje operácie. Vyhlásil, že súčasná colná únia s EÚ je minimálnou požiadavkou.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Brexit, Philips

Diskusia (0 reakcií)