Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

„Pípnuť si“ pri práci z domu? Európsky súd vyniesol zásadný verdikt

20.05.2019 | Tomáš Zemko

Diskusia (17 reakcií) Pravidlá diskusie

20.05.2019 | SamuelLw

2016. Najväčšími zlodejmi sú v USA podnikatelia, mzdy kradnú aj na Slovensku
2018. Wenn unbezahlte Überstunden zur Normalität werden

https://www.etrend....
https://www.welt.de...

20.05.2019 | @@@

na slovensku je to tiež bežne.... firmy tlačia na ludi aby pracovali viac nakladaju im tolko prace že samotny manažeri a šefovia by tolko prace za ten čas nestihli urobiť a takto su nuteni zamestnanci pracovať dlhšie v praci za čo im firma nadčasy napreplati s tvrdenim ved my sme nikoho k nadčasom nenutili takto su oni čisty lebo nikto nema žiaden dôkaz o tom žeby vedenie nutilo zamestnancov k nadčasom ale princip oj.bavania zamestnancov z ich strany je jednoduchy stači naložiť viac ako su schopny urobit a potom trvať na tom aby to urobili a s tym že to maju stihnuť za 8 hodin a takto potom donutia kopec zamestnnacov tahať nadčasy zadarmo zatial čo potom vďaka tomu firma počita miliony eur na ziskoch su ich zamestnnaci takto obrany o mzdu a aj o čas ktory nezmyselne stravili v praci ....a aj o pracu kedže tu pracu niekto musel vykonať tak by bola firma nutena prijať viac ludi ale načo ked namiesto 120 ludi prinutim 100 ludi vykonať pracu aj za tych ostatnych 20tich o ktorych som stav znižil

21.05.2019 | HromBlesk

Ak je v prac zmluve jasne napísané, že Tvoja mzda zahrňuje nadčasy tak je to jasné. Ak to v dohode nemáš, tak nemusíš, prirodzene odmeny a ostatné zložky dostaneš nižšie alebo žiadne. Čo je na tom zlé??

21.05.2019 | HlasNaHlas

z mojich skúseností sú podnikatelia na slovensku väčšími zlodejmi, pokiaľ ide o odmenu za prácu, ako tí v USA

20.05.2019 | Emasculate

Podla mna zamestnanci v spanielsku su zhrozeni, lebo niekto teraz zacne evidovat tu ich dochadzku a zisti sa, ze denne 4 z 7 hodin predrbu na sieste a obedoch.

21.05.2019 | HromBlesk

Ako kde. Poznam iba BAskicko a robia tma tak ako my.

20.05.2019 | Iveta Lanczová Kabóková

U nas,ak Vam daju home office, tak zamestnavatel ziada preukazovat,aku ergonomicku stolicku a stol mate,teda z vlastnych si mate zainvestovat .

21.05.2019 | HromBlesk

Ešte raz vec dohody, ak sa dohodneš že dáš k dispozícii stoličku tak ju dáš, ak sa dohodneš inak tak bude inak. Tak neber tú prácu, dnes je práce dosť. vyber si lepšiu.

21.05.2019 | Roman Kanala

Toto je ďalší krok k eurototalite. Ak sa zamestnanec a zamestnávateľ dohodnú, a ak tam je nejaká práca, s ktorou je zamestnávateľ spokojný a zamestnanec s výplatou, tak nie je dôvod, prečo by sa do toho mal vkladať štát alebo dokonca nejaký eurosúd. Jednoducho do toho nikoho nič nie je.

Presne z toho dôvodu Švajčiari v referende opakovane zamietajú maximálnu pracovnú dobu 40 hodín týždenne, 5 týždňov dovolenky ročne, materskú, štátom predpísanú minimálnu mzdu a podobné blbiny. Frúzi to nechápu, lebo keď dávajú, tak treba brať a keď sa dá niečo urvať, tak sa treba ruvať. Švajčiari s kľudom odpovedajú, že nikoho nič nie je do toho, ako sa on dohodol so svojím zamestnávateľom.

21.05.2019 | Ivan Petráš

Tak ale Švajčiarsko je zlodejská krajina. Tí žijú z kradnutia, nie z práce. Keby sa mali živiť prácou, tak pokapú od hladu.

21.05.2019 | shaggy

A ty, ako ukážkový príživník, vieš o čom hovoríš.

21.05.2019 | HromBlesk

Tam si skapal ako prvý Ty, možno umývať riady ale ani to by si nevydržal. Nemám dobrú mienku o Svajci, ale žeby nerobili nič tak to asi nie. Co takého kradnú??? pouč nás.

21.05.2019 | Sparky159

preco nemate dobru mienku o Svajciarsku? len tak pre yaujimavost

22.05.2019 | HromBlesk

Možno mám predsudky. Vadí mi, že nám rozprávajú o morálke a podnikaní a nemajú a nemali problém preprať peniaze hoci aj od prezidenta Ugandy. Stále nie sú ochotní spolupracovať v transparentnosti. Čierne peniaze ruské, nigerijské, venezuelské,. Nemali problém dať do obehu zlato s vyšším obsahom olova a iných prvkov (dôkaz o tom že pochádzali zo zubných protéz splyňovaného obyvateľstva), krvavé diamaty zo Siera leone, PDRG končia v tejto krajine a vynárajú sa ako čisté. Kimove prachy...nie im nie dosť špinavé len ak na tom zarobia. Stále visípár miliárd majetku židovskej obce v bankách ktoré nie sú ochotní vydať pozostalým, lebo vraj žiadny nie sú.. Inak zaujímavá krajina..ale pachuť dvojakého metra a pokrytectva. A potom osobné...skoro vždy ma zastavia colníci na hranici vidia značku SK a prehrabú mi kufor....pane bože hovorím si...kontrolujete tak aj Palacku, mafiánov keď idú ku Vám??

21.05.2019 | Sobansky

Je pravdou, ze toto rozhodnutie malo za ciel chranit slabsie a zaroven tazko zarabajucich. Na druhej strane je kopec odvetvi, kde je toto nariadenie totalnym nezmyslom.

22.05.2019 | NCRD

Ja keď čítam, že "toto nariadenie ma chrániť slabších" tak mi je normálne zle.

Čo to znamená slabších? To máme dobu otrokov? Nemôžeš zmeniť prácu? Zastrelia ťa ak ju zmeníš?

Alebo čo to znamená "slabší". Lenivejší?

22.05.2019 | šumný parobok

Na Slovensku sa vedie evidencia a i tak sa vo veľkom toleruje nemocniciam 24 hodinové služby lekárov, kde ten lekár začne pracovať ráno o 7. a zastaví sa nadránom o 4. hodine so všetkými stresmi, zodpovednosťou a chybami a más takúto službu 5x do mesiaca.