Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Platíte veľa za prenájom kancelárie? Virtuálne sídlo vám pomôže ušetriť

30.09.2015, 10:00 | PR

Inzercia | Aj tento mesiac Vám prinášame ďalší zo série článkov, ktorý Vám pomôže ľahšie sa zorientovať v súčasnom podnikateľskom prostredí. V predchádzajúcich dvoch článkoch sme sa venovali tematike základného imania. V prvom článku sme Vám priniesli informácie o tom, že Základné imanie nebudete musieť splatiť na účet“, v ďalšom článku sme Vám priniesli praktické rady „Ako založiť s.r.o. bez splateného základného imania“. Dnešný článok je zameraný na možnosti ako ušetriť vo firme nemalé finančné prostriedky vďaka virtuálneho sídlu.

 • Tlačiť

Každá firma musí mať sídlo spoločnosti zapísané obchodnom v registri. Veľa podnikateľov, aj tých, ktorí majú založenie s.r.o. či akciovky ešte čerstvo v pamäti, si kvôli tomu prenajíma kanceláriu za stovky eur mesačne, hoci ju reálne nepotrebuje. Len preto, aby mali adresu, ktorú si môžu zapísať do ORSR a pritom im vznikajú zbytočné náklady, za niečo čo nevyužijú Znížte svoje náklady a ušetrené peniaze investujte do rozvoja svojej firmy. Ako na to?

Prenajmite si virtuálne sídlo

Prenájom virtuálneho sídla vám dokáže ušetriť až stovky eur mesačne, výsledná suma sa odvíja od toho, koľko platíte za prenájom svojej kancelárie. Koľko zaplatím za virtuálne sídlo? Spoločnosť Company Consulting ponúka virtuálne sídlo na prenájom už od 11 €/mesačne, príjemná cena, čo poviete? Kedy sa vám oplatí prenajať si takéto sídlo?

 • Ste začínajúci podnikateľ a potrebujete minimalizovať svoje náklady.
 • Pracujete z domu alebo v teréne a kanceláriu nepotrebujete.
 • Chcete bratislavské sídlo firmy, no nevlastníte v Bratislave žiadnu nehnuteľnosť.
 • Máte trvalé bydlisko v zahraničí, kde podnikáte, no chcete mať aj slovenskú firmu, no nepotrebujete priestory.

Ako funguje virtuálne sídlo?

Výhodou virtuálnej kancelárie alebo sídla je, že dokážete stlačiť náklady za priestory na minimum, to sme už spomínali. Nevýhodou je, že nedostanete skutočné priestory a čo teda dostanete? Získate prestížnu bratislavskú adresu, ktorú si môžete zapísať ako sídlo spoločnosti do ORSR, možnosť prenajať si konferenčné priestory na adrese sídla Vašej spoločnosti a preberanie pošty aj v čase Vašej neprítomnosti. Prenájom virtuálneho sídla je dlhodobý, takže sa nemusíte obávať toho, že o svoju adresu po pár mesiacoch prídete. Na akých adresách a za akú sumu si môžem prenajať virtuálne sídlo? Spoločnosť Company Consulting ponúka virtuálne kancelárie na týchto adresách:

 • Osadná - od 11 €/mesačne
 • Vyšehradská – od 13 €/mesačne
 • Klincová – od 16 €/mesačne
 • Kopčianska – od 16 €/mesačne
 • Konventná – od 16 €/mesačne
 • Michalská – od 26 €/mesačne

Aké výhody má virtuálne sídlo?

Hlavnou výhodou virtuálneho sídla je samozrejme výrazné zníženie nákladov, no aké sú ďalšie výhody? Získate sídlo na prestížnej bratislavskej adrese, a to vám pomôže zvýšiť dôveryhodnosť, čo je super hlavne pre začínajúcich podnikateľov, ktorí si ešte nestihli vybudovať svoje dobré meno. Vedeli ste o tom, že keď má spoločnosť sídlo v Bratislave, tak pravdepodobnosť, že vás navštívi daňová kontrola je oveľa nižšia ako v ostatných okresným mestách.

Aké služby poskytujú virtuálne sídla?

Poštu za vás preberú na recepcii a obratom vás o tom informujú SMS alebo mailom. V prípade, že chcete vidieť svoju poštu okamžite, môžete si priplatiť za službu naskenovania a poslania tejto pošty. Navyše si môžete prenajať konferenčnú miestnosť, keď nechcete so svojim klientom či obchodným partnerom chodiť po kaviarňach, kde môžete uzatvoriť svoj životný biznis.

pr_onlineinvest_02

Zdroj: www.onlineinvest.sk

 • Tlačiť