Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Platy pre začínajúcich učiteľov budú od septembra vyššie

01.09.2019 | TASR

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

01.09.2019 | Julo 2018

To všetko je pekné, ale prečo zákon rovnako nežiada aj od ostatných. Tých čo tvoria hodnoty u súkromníkov alebo zahraničných firiem a podobne. Jednoducho zákon, ktorý by ich prinútil plat zvýšiť ak si spraví nejaký kurz ku ktorému ho teoreticky " prinúti " zamestnávateľ, za odpracovaný rok. Napríklad o 3% ? Tí čo pracujú aby iní prežili ( pekári, poľnohspodári ,potravinárstvo ,opravári všetkého možného , zdravotné sestry a podobne ) sú na pokraji prežitia, ale o nich nikto nezakopne dokonca ani "odborári" . Tým ide len o ich vlastné príjmy a nie o pracujúcich.

01.09.2019 | muchomuurka

Školstvo potrebuje najprv reformu až potom peniaze.

Bez reformy školstva je zvyšovanie kvality cez mzdy iba zbožným prianím. V existujúcom systéme extra rezistentného nováčika zomelie na starý obraz do 5 rokov. Inak to úslovie - Nerobiť a zarobiť na túto oblasť platí ako uliate, stačí len dlhodobo s postsoc vlkmi vyť a čo najskôr zapadnúť do súkolia. Do verejného školstva sa neoplatí ísť pracovať, keď človek chce zlepšiť kvalitu školstva. Česť výnimkám, ale tie neprodukujú väčšinu študentov. Veď všetci vidíme ako deti a ich rodičia reflektujú kvalitu SK škôl - nohami.

Pre politkov so životnosťou podenky je čokoľvek ako zmena existujúceho korupčno rigidného systému skok do neznáma a predovšetkým ohrozenie vlastnej príživníckej nátury. Nalievať peniaze starým štruktúram, aby sa nerozsypali, je jediný modus operandi, ktorý poznajú.