Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Plošne odpúšťať odvody nebudeme, vyhlásil Matovič

25.03.2020 | TASR

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

25.03.2020 | salamoon

a co nezamestnani na 64e/mes. (!), kt. si este musia aj odzametat ?

25.03.2020 | zajo-

Všetky rabovačky ZDERáckej mafie a oligarchie a slovenskej straky za viac ako 10 rokov je potrebné okamžite vyšetriť, vinníkov pozatvárať do Leopoldova a všetky narabované financie povracať späť do posledného centu a z týchto narabovaných peňazí posielať v tejto dobe ľuďom na účty každý mesiac peniaze napr. 333 evri.

25.03.2020 | Ivan475

ale takto sa s tým babrať.. smeráci by už dávno pár miliardami odškodnili váhostav a pre istotu aj pentu a JT za psychické traumy z pandémie..
plus by hodili do placu dáke cestoviny zadarmo pre tradičnú národnú spodinu..

25.03.2020 | Julo 2018

Kto čakal niečo pre všetkých bol blázon. Odškodnenie sa týka len " našich ". A čo bežní občania? Tých sa nárok netýka , alebo tým sa odvody zvýšia aby to vláde sedelo na " čiernu nulu" ? Mal to byť len odklad, a nie odpustenie. keď nabehnú na prevádzku, tak by to doplatili.

25.03.2020 | Darija

Bežní sa môžu akurát tak zavesiť alebo v najhoršom obesiť na jednej z mýtnych brán alebo sa nasťahovať do kmotríkovho štadióna, prípadne širokého hotela. Lebo tam sú naše dane.

25.03.2020 | SMURF

Z celej Korony najhorsie obstoja rodiny s detmi.Skoly maju off a rodicia musia s nimi ostat doma za 70% platu a popritom este suplovat ucitelov ktori sedia na prdeli a preposielaju co s detmi treba preberat.Vcera mi napr prislo ze opakujte s dietatom prvych 10 lekcii z anglictiny:-)))To ja som este v poho kedze anglictinu ovladam ale kopec rodicov nema ani potuchy o co ide.A to je len jeden predmet.Takychto sprav mi pride denne kopec,kedze mam dve deti.Vsetko treba tlacit,stahovat,vyplnat potom hotove posielat a popritom samozrejme starat sa o domacnost,nakupit a este Vam to posta,, ulahci,, ze Vam nedoruci zasielky ale mate si pre ne chodit na postu kde pred Vami stoji polovica sidliska!!!WTF???

25.03.2020 | peterval

milý môj, títo dostanú aspoň 70 % platu, a to aj daľšie mesiace, živnostník, ktorý musel z príkazu zavrieť prevádzku, nedostane nič, NULU! 100 % pokles príjmu, tento mesiac, a aj ďaľšie,, a ak sa po čase otvoria prevádzky, tržby budú zlomkové oproti obdobiu pred koronou.

25.03.2020 | cimro

Platy učitelom znížiť,celé si to doma odučíme sami,školy sú zavreté,ušetria na cestovaní,na energiách,nevarí sa,nekúri sa.

26.03.2020 | Anonym

Väčšina učiteľov si ani pri prezenčnej forme štúdia plat nezaslúži, takže teraz pri dištančnej forme by ho nemali dosať vôbec

25.03.2020 | peterval

SZČO, živnostníci ktorí museli zavrieť prevádzky stále čakajú na nejakú pomoc, zatiaľ nič, alebo skoro nič. DPH za prvý kvartál bude treba zaplatiť, odvody tiež, avizované bolo iba možné presunutie platieb DPH a odvodov za marec a daľšie dva mesiace... Preboha, zodpovední, uvedomte si, že tieto desaťtisíce prevádzok a malých firiem, živnostníkov zostali z jedného dňa na druhý bez akéhokoľvek príjmu! Je treba kúpiť si stravu, lieky, platiť nájom doma aj za prevádzku, napriek zastaveniu príjmu platiť úvery ( nejaké posunutie nič nerieši, iba naakumuluje ešte väčší problém), uvedomte si že títo ludia to môže väčšina potiahnuť týždeň, dva,, ale mnohí dalej nie! je zbytočné teraz plaka nad tým, že ludia si mali tvoriť rezervy,,, szčo a živnostníkom vláda Fica 12 rokov iba hádzala polená pod nohy a robila z nich triednych nepriatelov,, ,mnohí nemali z čoho robiť nejaké rezervy. ˇAno, sú takí, ktorí to vydržia, ale sú tisíce takých, ktori skončia bez prostriedkov na jedlo, úvery, nájom atd... Už včera bolo neskoro pomôcť!