Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Po Robertovi Ficovi neuniesol záťaž Smeru ani Maroš Šefčovič

31.03.2019 | Marián Leško

Diskusia (16 reakcií) Pravidlá diskusie

31.03.2019 | zajo-

pre Pobirmovaného súdruha, Copytána Generátora a Farizeja Haraktera:

Tie percentá vo včerajších voľbách budú zrkadlom parlamentných volieb.

01.04.2019 | martin33

Nestras, nechcem aby malo PS 60%.

01.04.2019 | alf1

to by museli ist do parlamentnych volieb tak isto len k§§mer a siet II. ktorej preceda hrdo vyrevuje, ako on vzdy volil pobirmovaneho :-)

31.03.2019 | peterval

Ak by vyhral Šefčovič, ešte by nebol ani prvý deň po zvolení, a už by bol škandál. Šefčovič so širokými úsmevmi si tykal s Ficom na mítingoch Smeru a kandidoval s podporou Smeru. Iba pár hodín dozadu sa objavilo video talianskej televízie RAI, kde polícia a prokurátor potvrddili 450 telefonátov medzi Ficovou štátnou radkyňou Troškovou a mafiánom Vadalom. Dúfam len, že Trošková nereferovala Vadalovi čo sa deje online aj počas štátnej návštevy v Nemecku, kde si ju Fico zobral napriek protokolu. Šefčovič, ako kandidát Fica a Smeru, by bol spojený aj s touto kauzou cez Smer. Pretože kto má akých priateľov taký je. Ak chcel Šefčovič mať hlasy čo slušnejších ludí, nesmel by sa spojiť s korupciou a politikmi Smeru. Dobre že volby vyhrala Zuzka, a nie Šefčovič. Reportáž TV RAI tu : https://youtu.be/_A...

31.03.2019 | _martin_

Mapa výsledkov podľa okresov kopíruje úroveň hospodárskeho rozvoja regiónov. Oni totiž nevolia harabínov, kotlebov alebo smerákov v len v prezidentských a parlamentných voľbách, oni rovnako volia aj v komunálnych. Takže starostvo majú a-la harabin-kotleba-smerák a potom sa čudujú, že sú tam, kde sú... Na konci rozbitej cesty.

31.03.2019 | Roman Kanala

Ani nie tak podľa rozvoja, ako podľa duševnej zaostalosti.

Pol-napol boli výsledky v troch krajoch. V Trenčianskom fašistickom kraji a v Žilinskom fašistickom kraji je silná fašoboľševická tradícia. Tam bola HSĽS, KSS a potom Mečiar. Odtiaľ boli Slota a Malíková. Nečudo, že tam je Smer silný. Tam sa stavajú cesty a ešte väčšie peniaze idú do rekonštrukcie železnice, o ktorej sa hovorí menej. Tam je hospodársky rozmach, a napriek tomu tam je duchovná bieda.

V Prešovskom boľševickom kraji sú dunčovia, čečva - červená čvarga a prepité gebule s IQ hojdacieho koníka. Žijú tam Azbuci a Cigáni. Je tam veľká nezamestnanosť a tradične napriek tomu volia Smer. Predtým SDĽ. Všetci chodia do kostola a Čaputová je ateistka. Šefčovič je pobirmovanec. Tam to pol-napol dopadlo slabo v prospech boľševika.

Bratislava je pravicová a ostatné kraje potiahli Maďari, ktorí všetci volili Čaputovú. Horogter Béla tam v prvom kole dostal poriadku facku, keď bol jeho výsledok omnoho nižší, ako počet hlasov v parlamentných voľbách. Znamená to, že aj Maďarov už znechutil tak, že ho nebude mať kto voliť.

31.03.2019 | Pavol Čižmárik

veru, keby som si vsadil na Belu podla odhadov Romana Kanalu, ktory mu prorokoval velky uspech vsade tam, kde s Ersekom naslubovali dialnicu, tak by som nevyhral.
vazby medzi volicskym spravanim a (chybajucou, resp slubovanou) infrastrukturou nebude asi taka priamociara...co dokazuju aj kysuce, akurat v opacnom garde...
v tychto volbach rozdiely medzi krajmi sposobila odlisna miera tradicnej religiozity, pretoze tradicne religiozne enklavy nevolili za smer, ale proti liberalizmu.
Podstatne volby budu az o rok, cakajme metamorfozu smeru zo soc dem na narodnych socialistov, bojovnikov proti liberalizmu a systemu...

31.03.2019 | Roman Kanala

Viete, že ste s tými fabuláciami občas aj otravný?

Môžte mi prosím ukázať, kde som prorokoval veľký úspech pre Horogter Bélu? Ja som napísal o tom, že v Hrhove, Jablonove, Lipovníku je Érsek za hrdinu kvôli Soroške. Horogter Béla prišiel spolu s ním demonštrovať na Sorošku, čo je niečo nevídané. Predseda koaličnej strany.

Tiež sa na začiatku mesiaca stala zaujímavá vec. Korupčník Ján Babič (Smer) bol odvolaný z postu okresného gubernátora a nahradil ho bývalý primátor Lipovníka (Most Hyd).

V prezidentských voľbách dostal Horogter Béla menej hlasov (66667, 3.1%), ako v parlametných voľbách. Je to stále asi 10x viac, ako má členov strany.

01.04.2019 | Pavol Čižmárik

17.2.2019 cit. Roman Kanala
"Nechcel som veriť, ale je to tak. Od Šafárikova po Košice bude väčšina voliť Horogter Bélu. Kvôli ničomu inému, než tomu, že osobne prišiel na demonštráciu na Sorošku aj s Érsekom. . ....(vynechany pre meritum veci nepodstatny text)
...Horogter Béla im priniesol nádej a to sa nezabúda. Musel by ich veľmi sklamať, aby sa to otočilo."
Na juhu zije polmiliona Madarov a aj nejaki Slovaci. Harakter chytil 66000hlasov. Stranikov, ich rodiny a tych, co maju z jeho ministrov osobny prospech.

Tolko k fabulaciam a o vacsine, co bude na juhu volit Belu.

Madari prekvapili v tychto volbach. Ale tie vysledky su malo vypovedne, lebo najnizsia ucast bola v juznych okresoch (25-30%), preto je namieste otazka, preco. Ci tam tiez nahodou necakaju na nejakeho svojho antisystema typu Harabina/Kotlebu. Alebo len na stale etnicku, ale neskompromitovanu smk.

01.04.2019 | Jaroslav Raztocny

chcelo by to seriozny vyskum, na ktory nemam cas. Nieco na uvod som dal sem:

https://www.etrend....

31.03.2019 | IvanPe

Presne tak, Slovenski volici volia tych, ktori ich budu zivit.
Postupne ti, ktori sa uzivia sami, volia spravodlive pravidla hry. A ti co sa uzivit nedokazu, ti volia podla velkosti svojho strachu aby neprisli aj o to malo co im este zostalo, strachu z kradnucich skupin ciganov, imigrantov, z cudzich vojsk NATO, z chorob, ... “svoje si nedame cudzie nechceme”.
Cim vacsia chudoba o to vacsi strach. A k tomu zaostalost v poznani, pricom svoju neznalost vydavaju za pravo na nazor. Bolsevicke “dajme vzdelanie luze” vyprodukovalo mnozstvo ludi, ktorych vzdelanie vysoko prevysuje ich mentalne schopnosti, alebo bez zrucnosti narabat s naucenym.

31.03.2019 | oko

Otazka je, za aku cenu Sefcovic stiahol ten rozdiel z prveho kola... aj ked jemu - kariernemu diplomatovi z Moskvy v Bruseli silne krestansky orientovanemu kandidatovi KSČ - nieco ako osobna integrita nic nehovori.Hruba ciara a rychlo naspat na dobre plateny flek do Bruselu s profesionalnym usmevom.
Uvidime, ako to zvladne predseda nezavislej strany Smer, ked ma teraz tie silnejsie prasky...

31.03.2019 | Roman Kanala

Nielenže Fico nepôjde do Košicoch za predsedu ústavného súdu, on už nepôjde nikam. A pod generálnym spolužiakom sa trasie stolička. Nebudú už generálske povýšenia deň pred odchodom do dôchodku. Jahnátek i Mamojka ostanú profesormi, lebo odobrať feudálny pytul je ťažké. Ale noví podobní už, dúfajme, nebudú.

31.03.2019 | Bernhard

Myslím že v Ksevtovicovom zaujme ani nebolo vyhrať. Splatil dlh a naspäť do Bruselu.

01.04.2019 | A.Č.

Je veľmi smutné, že kandidáti na prezidenta, nie sú tí najlepší z najlepších v spoločnosti...Prezident je významná funkcia v štáte a mala by ju zastávať osobnosť, ktorú verejnosť aspoň trochu pozná, ktorá má svoj životný (profesný) príbeh, ktorá riadila aj (profesijne) niečo iné , ako svoje auto,...je škoda, že v podstate p. Šefčoviča nominácia Smeru vlastne potopila. Asi by bol úspešný ,ale bez Smeru. P.Šefčovič pre SR určite viac spravil , nakoľko reálne zastupuje SR v EU , ako neznáma víťazka volieb. Nie som volič Smeru, iba sa pozerám na kandidátov na prezidenta po inej stránke...očakávala som odbornosť, skúsenosť so zahraničnou politikou, atd. (na takúto funkciu by sa mali kandidáti pripravovať dlhšiu dobu..tu naozaj robia chybu aj politické strany, že si nevychovávajú nástupcov..kandidátov na dôležité funkcie štátu).)
Vyhrala kandidátka , ktorú v podstate preferovalo Progresívne Slovensko,.... :
https://sk.wikipedi...
založil Progresívne Slovensko:
Ivan Štefunko
slovenský podnikateľ
Narodenie 4. marec 1977 (42 rokov)
Poprad, ČSSR
Alma mater Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici
Biografický portál Biografický portál

Mgr. Ivan Štefunko (* 4. marec 1977, Poprad) angažovanosť v politike
Po skončení vysokej školy sa Štefunko začal angažovať v odbore, ktorý vyštudoval, a teda v politike. Pridal sa k ľavicovému združeniu Mladá demokratická ľavica, ktorá inklinovala k dnes už zaniknutej Strane demokratickej ľavice (SDĽ) a bol jeho predsedom. Neskôr sa stal zahraničným tajomníkom SDĽ, vďaka čomu mal možnosť komunikovať so svetovými a európskymi sociálnymi demokratmi. V roku 2003 Mladá demokratická ľavica zanikla. Politické aktivity Ivana Štefunka pokračovali pod vedením Milana Ftáčnika, v rámci Ftáčnikovej SDA. Aj tá ale zanikla zlúčením so Smerom[2]

V roku 2001 sa stal riaditeľom a vydavateľom ľavicového časopisu Slovo, ktorý vydával až do roku 2005.

01.04.2019 | bormy

ústav sr umožňuje byť prezidentom každému občanovi republiky. a preto treba reálne kalkulovať aj s tým , že sa nenaplnia tradičné predstavy o osobe prezidenta. napriek deficitu určitých špecifických skúseností nemusí byť takáto voľba odsúdená na neúspech i keď to pre úspešného kandidáta je nesporne handicap a v súčasnom ,politicky nekultúrnom prostredí , to bude mať mimoriadne ťažké.