Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Po Vadalovom odsúdení treba prelustrovať aj s kým, čo a ako robil na Slovensku

10.10.2019, 18:30 | Ivan Haluza | © 2019 News and Media Holding

Slovenský rezort vnútra, polícia i prokuratúra mohli na precízne a vyčerpávajúce prešetrenie tunajších aktivít talianskeho mafiána Antonina Vadalu nasadiť špecializovaný tím už dávno predtým, ako sa o ňom vôbec celé Slovensko dozvedelo v súvislosti s prešetrovaním vraždy novinára Jána Kuciaka. Informácie o možnej trestnej činnosti daného pána mali už vtedy. No rovnako vedeli aj o jeho kamarátstvach s nejedným politikom dodnes vládnej strany Smer-SD.

  • Tlačiť
  • 4

Teraz, po jeho odsúdení talianskym súdom za pašovanie drog z Južnej Ameriky do Európy na skoro deväť a pol roka, majú na to poslednú možnosť.

Volanie po slovenských dozvukoch

Čo všetko, s kým všetkým a ako vlastne robil A. Vadala na Slovensku treba prelustrovať čo najpodrobnejšie. Jeho tunajšej činnosti sa naozaj musia venovať špecialisti a ešte aj úplne nezávislí špecialisti, ktorých nikto nebude brzdiť pri lustrovaní akéhokoľvek mena.

Neprehliadnite

Lebo veď faktom je, že A. Vadala bol v Taliansku odsúdený aj na základe svedectiev od nasadeného policajného agenta, ktorému sa Talian chválil, že drogy pašuje cez Slovensko v ovocí či mäse aj za pomoci slovenských colníkov.

A. Vadala tiež v odpočúvaných telefonátoch hovoril, že investoval milión eur do toho, aby podplatil ľudí v slovenskej polícii či v tajnej službe. Taliansky denník La Republica dokonca tvrdí, že na základe jedného jeho zdroja z tamojšej prokuratúry si A. Vadala v roku 2012 telefonoval aj s bývalým premiérom Robertom Ficom.

Zdroj: TASR

To, že doteraz R. Fico, Finančná správa, pod ktorú patria colníci, či aj bývalý šéf tajnej služby SIS z rokov odpočúvania Taliana Ján Valko

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy ďalšie, komentár, odsudenie, potreba, Slovensko, Vadala, vyšetrovanie