Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Po vrahovi boli v utorok na súde už len nevinní a svätci

14.01.2020, 21:30 | Peter Kapitán | © 2020 News and Media Holding

Názor | Ani keby človek padol z hrušky, nemohol by Zoltánovi Andruskóovi uveriť všetko, čo v utorok na súde v prípade troch vrážd rozprával. Ak aj neklamal, určite nehovoril úplne všetko. Nejde o to, čo porozprával v súvislosti s objednávkou vraždy Jána Kuciaka. Ale o to, že sa tváril, akoby až do okamihu, ako zadal niekoľko objednávok na vraždy, neprešiel ani len na červenú.

  • Tlačiť
  • 0

Na súde sa stretnú dvaja svätci a dvaja nevinní. Znie to ako začiatok vtipu, no v skutočnosti je to len pokračovanie hororového príbehu na pokračovanie. Jeho druhý diel sa písal v utorok na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku.

Druhý deň pojednávania v prípade vrážd Jána Kuciaka, Martiny Kušnírovej a Petra Molnára priniesol ďalšie dôležité okamihy. Po tom, čo sa v pondelok verejnosť definitívne dozvedela, kto je vrah, v utorok prišlo priame svedectvo o tom, kto si vraždu objednal.

Neprehliadnite

Radosť z toho, že spravodlivosť zvíťazila, nie je na mieste. Hoci vypovedal Z. Andruskó, ktorý podľa vlastných slov a slov Miroslava Marčeka objednávku na vraždu J. Kuciaka zadal, skutočný súboj ešte len začína. Najbližšie dni a týždne ukážu, či súd uverí, že hovoril skôr pravdu, alebo ju skôr nehovoril.

Teraz vieme povedať len to, že čistú pravdu nehovoril takmer s istotou.

Dvaja svätci

Takí odvážni môžeme byť preto, lebo Z. Andruskó sa netakticky pri svojej výpovedi snažil zo seba urobiť obeť. Nikdy nemal nič spoločné s nejakými násilím, nemal žiadne dlhy, on bol len poctivý podnikateľ, dalo by sa povedať, že takmer svätec.

Pred rokmi sa zoznámil s Alenou Zsuzsovou na portáli Pokec, začali si písať a nejako sa skamarátili. Ona mu raz, len tak medzi rečou, spomenula, že dala zavraždiť

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Marian Kočner, Názory, vražda Jána Kuciaka

Diskusia (0 reakcií)