Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Po zastrelení Afroameričana zranil dav 12 policajtov

21.09.2016, 09:04 | SITA

Dvanásť policajtov utrpelo v noci na stredu zranenia počas zrážok medzi demonštrantami a políciou v meste Charlotte v americkom štáte Severná Karolína. Násilné pouličné protesty vypukli po tom, ako černošský policajt zastrelil v utorok ozbrojeného Afroameričana.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Žiga

Podľa agentúry AP ničili rozvášnení demonštranti policajné vozidlá a útočili kameňmi na policajtov. Poriadkové zložky použili na rozohnanie davu slzotvorný plyn. Niektorí protestujúci vykrikovali heslá odkazujúce na hnutie Black Lives Matter, ktoré upozorňuje na prípady policajného násilia voči ľuďom čiernej pleti v USA.

K zastreleniu Afroameričana došlo počas utorkového zásahu v bytovom komplexe v Charlotte. Členovia policajnej hliadky spozorovali na parkovisku pred domom ozbrojeného černocha, ktorého považovali za nebezpečného. Najmenej jeden z policajtov na podozrivého vystrelil.

Postreleného muža previezli do nemocnice, kde ho oficiálne vyhlásili za mŕtveho. Úrady ho identifikovali ako 43-ročného Keitha Lamonta Scotta.

Policajta, ktorý počas zásahu strieľal, dočasne postavili mimo služby, čo je v obdobných prípadoch štandardných postup. Starostka Charlotte Jennifer Robertsová vyzvala na upokojenie vášní a na dôkladné vyšetrenie celého incidentu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Žiga

Diskusia (0 reakcií)