Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pohľadávky a zmenky ako biznis model Kočnera

20.04.2018 | Xénia Makarová

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

20.04.2018 | oko

srocka Rent and Wash, akoze “obratom preper protizakonnny biznis”? ale sud bude presvedceny, ze neslo o umysel a teda ani o podvod.
statomafiani dostanu 29 rocny splatkovy kalendar, aby istinu vratili... vlastne nie, tie srocky uz zanikli.
a volicom Smeru nevadi, ze Kocner, Basternak a mnohi dalsi ziju v nepredstavitelnom luxuse z DPH, ktoru oni platia statu pri kazdom jednom nakupe v obchode...

21.04.2018 | maxi

Už sa dávno mal zmeniť systém DPH tak aby dva subjekty, ktoré majú IČO DPH medzi sebou nakupovali bez DPH... tak ako je to v prípade nákupu z EU. Takto by nebola možnosť na takéto podvody.
Žiaľ miesto zjednodušenia sme zaviedli komplikovaný kontrolný výkaz k DPH, ktorý je unikát v celej EÚ..... pre účtovníkov zas nočná mora. Žiaľ ani tento komplikovaný dokument nedokáže zabrániť neoprávneným vratkám DPH.
Žijeme však v byrokratickom režime a iba čo najviac komplikované veci sú "IN".... Totižto sú stratia "naši ľudia" a dajú sa lepšie ochrániť.

22.04.2018 | Roman Kanala

DPH vymysleli Frúzi. Čím je to zložitejšie, tým je to krajšie. Namiesto 98 povedať 4-20-18.

Najjednodušou alternatívou by bola "sales tax" ako na Americku. Daň sa zaplatí až pri predaji koncovému zákazníkovi. Ale tam by štát nemohol ryžovať 20%. Na Americku je to od 0% (Oregon, Delaware) po 7.25% (California), a vyše 10% (Porto Rico). Spotreba je zdanená slabo, príjem je zdanený viac a najviac firmy.
https://en.wikipedi...