Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pokus Křetínského a Tkáča o prevzatie Metra zrejme stroskotal

08.08.2019, 16:47 | TASR

Pokus Daniela Křetínského a Patrika Tkáča o prevzatie nemeckého obchodného koncernu Metro stroskotal. „EPGC predpokladá, že dobrovoľná verejná ponuka na prevzatie spoločnosti Metro AG s najväčšou pravdepodobnosťou nebude úspešná,“ uviedol vo štvrtok na svojej internetovej stránke holding EP Global Commerce (EPGC).

  • Tlačiť
  • 0

Aktuálne informácie o počte akcií signalizujú, že EPGC nezíska požadovaných minimálne 67,5 percent. To znamená, že ponuka nebude platná.

Neprehliadnite

Holding EPGC, ktorý patrí Křetínskému (53 percent) a Tkáčovi (47 percent), predložil ponuku na prevzatie koncernu Metro koncom júna. Cieľom ponuky je zabezpečiť EPGC prevzatie plnej prevádzkovej kontroly nad koncernom. EP ponúkol za kmeňovú akciu Metro AG 16 eur a za prioritnú akciu 13,8 eura. Ponuka hodnotila koncern celkovo na 5,8 miliardy eur.

Už v uplynulých dňoch sa objavili signály, že ponuka zrejme nebude úspešná. Nielen vedenie Metra ohodnotilo ponuku EPGC ako nízku, ale aj dvaja veľkí akcionári - Meridian Stiftung a Beisheim Gruppe - ju odmietli ako neprimeranú. V pondelok (5. 8.) sa objavili informácie, že rokovania medzi EPGC a spomenutými akcionármi stroskotali.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Daniel Křetínský, Metro

Diskusia (0 reakcií)