Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Poliaci majú nového premiéra

08.12.2017, 18:30 | TASR

Poľský prezident Andrzej Duda prijal v piatok demisiu premiérky Beaty Szydlovej a za jej nástupcu vymenoval doterajšieho vicepremiéra a ministra financií Mateusza Morawieckého. Informovala o tom agentúra AP.

  • Tlačiť
  • 0

M. Morawiecki, pochádzajúci z mesta Vroclav, bude mať v júni 2018 päťdesiat rokov. Študoval históriu na univerzite vo Vroclavi, v rovnakom meste získal v roku 1995 titul MBA (Master of Business Administration) na tamojšej Vysokej škole ekonomickej. Študoval aj na americkej Central Connecticut State University či na univerzite v Bazileji.

Neprehliadnite

V období bývalého režimu publikoval pod pseudonymom, bol aktivistom opozície a účastníkom protestných akcií na vroclavskej univerzite.

B. Szydlová, ktorá podľa neoficiálnych zdrojov odmietla post predsedníčky Sejmu, by sa mala stať podpredsedníčkou v budúcej vláde. Hlasovanie o vyslovení dôvery vláde nového premiéra by sa však malo uskutočniť na budúci týždeň v utorok, no ešte bez personálnych zmien vo vedení ministerstiev, uviedla vo štvrtok agentúra PAP.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Poľsko, premiér

Diskusia (0 reakcií)