Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Poliaci uspeli. Rozhodnutie Luxemburgu o hypotékach môže zamávať bankami

04.10.2019 | TASR

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

05.10.2019 | jarka1979

Uzasny socializmus... takze vycurany manželia Kamil a Justyna Dziubakovci si vezmu hypo vo svajciarskych frankoch kvôli nizsej urokovej sadzbe ,napriek tomu,ze su poliaci a ziju v polsku a ked sa situacia otoci proti nim,tak vyvreskuju na cely svet ako im vsetci ublizujju??? chapem to spravne??? Vsak su predsa svojpravny a podpisali zmluvu dobrovolne bez natlaku... to aj mne banka (sud) zmeni podmienky na zelanie,ked casom nadobudnem pocit,ze platim vela??? Za kazdym podpisom sa skryvaju urcite rizika. Ak by ale prislo k opacnej udalosti a povedzme pomocou hyperinflacie by sa zbavili svojich dlhov predcasne,tiez by vyvreskovali,ze chcu banke zaplatit ich ujmu??? WTF???

05.10.2019 | LPB

+
Podobne s nebankovkami u nás.
Pes bude možno zakopaný v nekonečných, komplikovaných a nezrozumiteľných zmluvách. Tam bývajú nehoráznosti, dokonca protizákonné ustanovenia. Často ich píšu diletanti a ešte väčší schvaľujú.

07.10.2019 | HlasNaHlascítiť z Vás závisť. ak by ste mali trochu viac inteligencie, neuzatvorili by ste zmluvu, ktorú teraz nemozete zmenit a ani vase vlastne vyvreskovanie by Vam nepomohlo. ale inak urobili by ste presne to isté, čo tí manželia. nie je to socializmus. je to obchod, na ktorom ide o peniaze. preto možno u nás odísť z jednej banky a prejsť so svojím dlhom do inej. na tom nevidíte nič nemorálne?

08.10.2019 | jarka1979

Ale, ale, trafená húska zagágala? Ešteže viem, že je tu niekto ako Vy, čo vie, ako by som konala.... Sama som si prešla hypo. 2x som si prečítala podmienky, aké ma na najbližšie roky neminú. Hypo som mala na 15 rokov, aj keď ma teta za pultom prehovárala na 30, vraj budem menej platiť... Pán Boh bol milosrdný, doprial mi zdravia a na 9. výročie som predčasne ukončila tento nevyhnutný cirkus. Pani za pultom sa mi opäť snažila dohovoriť, vraj nemám blbnúť a predčasne vyplácať zmluvu (cca 40000€) , ale ušetrené peniažky investovať do rekonštrukcie, dovolenky auta atď. Vravela som jej, že ich investujem do kľudného spánku... Viem, som potvora, nedoprajem tete prémie...

09.10.2019 | Andrej_sk

Prepac, ale brat si hypoyeku v inej mene je vyslovene spekulacia. Presne ako vymenit koruny za libry a potom narekat, ked libra padla a potom nariekat, ked sa vratila naspat.
Ak by sa riesili nevyhodne hypotekarne zmluvy domovskych bank domacim obcanom, k tomu nech sa eu sud vyjadruje, ale k spekulaciam a takym rozhodnutim, ze kvoli par spekulantom budu postihnuti vsetci ostatni obcania, lebo banky sa logicky budu sanovat cez poplatky, tak mi unika zmysel tohto rozhodnutia.
A este by som sa nedivil, keby si tie hupoteky pobrali hlavne taki, co pracuju v zahranici, zarabaju ovela viac ako v polsku a jednoducho sa ulakomili na vyhodnu prilezitost.