Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Policajný exprezident Gašpar vypovedal v NAKA, lustráciu Kuciaka odmieta

04.03.2019, 15:44 | TASR

V NAKA v Nitre v pondelok dopoludnia vypovedal bývalý policajný prezident Tibor Gašpar. Predmetom výsluchu mali byť tvrdenia policajného funkcionára Pavla Vorobjova, že v roku 2017 mal dať T. Gašpar pokyn na lustrovanie zavraždeného novinára Jána Kuciaka. Informuje o tom RTVS na svojom spravodajskom profile na sociálnej sieti a televízia Joj.

  • Tlačiť
  • 0

T. Gašpar televízii Joj potvrdil, že bol vypovedať k „nepravdivým tvrdeniam vtedajšieho podriadeného“.

„Bol som vypočutý k nepravdivému tvrdeniu policajta Vorobjova, že som mu dal údajný pokyn na vyšetrovanie zavraždeného novinára Jána Kuciaka niekedy koncom roku 2017. Tak, ako som povedal aj pred vyšetrovateľom, kategoricky odmietam toto tvrdenie,“ dodal T. Gašpar.

Neprehliadnite

Podľa T. Gašpara lustrácia J. Kuciaka súvisela s kauzou Rybanič. „Podľa mne známych informácií mali byť lustrovaní ešte ďalší novinári. Možno, určite viac ako 20,“ uviedol T. Gašpar.

Ako doplnil, to, že bolo toľko novinárov lustrovaných finančnou jednotkou pod vedením riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície Bernarda Slobodníka, vie od novembra 2018. „Keďže to bolo na vyžiadanie vyšetrovania, išlo o zákonnú lustráciu,“ dodal T. Gašpar.

Bývalý policajný prezident však nekonkretizoval, o ktorých novinárov išlo. T. Gašpar podľa RTVS vypovedal pred vyšetrovateľom viac ako hodinu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy NaKA, Tibor Gašpar, vražda Jána Kuciaka

Diskusia (0 reakcií)