Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Policajt kúpil pozemky v meste duchov. Po 40 rokoch sa mu to rozprávkovo vrátilo

19.06.2019, 11:00 | Tomáš Zemko | © 2019 News and Media Holding

„Mohli ste ísť po ulici na bicykli nahý a nikto by si nič nevšimol,“ hovorí 77-ročný Greg O'Connell o tom, ako kedysi vyzerala mestská štvrť v New Yorku s názvom Red Hook. Bývalý protidrogový policajt v zanedbanej lokalite, južne od známeho Manhattanu, ešte pred štyridsiatimi rokmi začal skupovať nehnuteľnosti. Odvtedy sa veľa zmenilo, štvrť začala prekvitať a G. O'Connell rozprávkovo zbohatol.

  • Tlačiť
  • 9

Štvrť Red Hook bola málo lákavé miesto, známe najmä opustenými skladmi, drogovou kriminalitou a bezprávím. Keď sa zhruba pred štyridsiatimi rokmi rozhodol G. O'Connell nakupovať tamojšie pozemky a budovy, vôbec nad nimi nerozmýšľal ako nad budúcou investíciou.

No teraz ich hodnotu Bloomberg, ktorý o nezvyčajnom investorovi informoval, odhaduje na najmenej 400 miliónov amerických dolárov. Dokopy vlastní 121-tisíc štvorcových metrov obytných priestorov a ďalších takmer 36-tisíc štvorcových metrov pozemkov.

Neprehliadnite

Nikto ich nechcel

Dnes je štvrť Red Hook aj vďaka prichádzajúcim hipsterom na vzostupe, o čom svedčia aj rastúce ceny za nájmy. Bloomberg opisuje, ako sa do tejto štvrti vrátil život. V súčasnosti je tam možné vidieť mladých ľudí s ľadovými kávami, ktorí prechádzajú okolo galérií a apartmánov, ktorých hodnota sa dnes pohybuje v sedemciferných sumách.

Štvrť Red HookZdroj: Google Maps

„Nikto ich vtedy nechcel,“ tvrdí G. O'Connell o svojich akvizíciách. „Ani v najdivokejších snoch mi nenapadlo, že cena bytu sa tu vyšplhá na milión dolárov.“ V roku 1976 zaplatil štyri tisícky dolárov za trojposchodový dom na ulici Warren Street. Aká je jeho hodnota dnes? Viac ako milión dolárov.

A takto sa dá s príkladmi pokračovať aj ďalej. 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 9

Tagy nehnuteľnosti