Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Policajti počas nočnej naháňačky postrelili v aute 17-ročného chlapca, ktorý zomrel

18.06.2017, 14:05 | SITA

Pri havárii osobného auta neďaleko obce Hronský Beňadik v okrese Žarnovica, ktoré unikalo pred hliadkou polície, sa krátko po polnoci zo soboty na nedeľu smrteľne zranil 17-ročný Tomáš.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 30

Policajná hliadka privolala rýchlu zdravotnú pomoc, pričom až do príchodu jej posádky sa snažili mladého muža na mieste oživovať. Zranený mladík však zraneniam na mieste podľahol, potvrdila Petra Kováčiková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Banskej Bystrici.

Udalosť stala krátko po polnoci zo soboty na nedeľu, keď hliadka polície vykonávala kontrolu v okolí Novej Bane. Správa polície konštatuje, že počas tejto kontroly hliadka spozorovala auto Seat Leon, ktorého vodičom bol 19-ročný Michal z okresu Zlaté Moravce, hoci mal uložený zákaz viesť motorové vozidlá. Išlo v poradí už o jeho tretí takýto zákaz.

Policajti preto chceli vodiča zastaviť a skontrolovať, pričom ho sledovali smerom k obci Orovnica. V čase keď sa nachádzali niekoľko metrov za úrovňou križovatky, hliadka polície zapla výstražné zvukové a svetelné znamenie, na ktoré 19-ročný vodič zastavovaného vozidla reagoval zrýchlením a snažil sa hliadke unikať.

Hliadka preto použila niekoľko varovných výstrelov do vzduchu. Vodič s vozidlom nereagoval, bol použitý varovný výstrel smerovaný na zastavenie unikajúceho vozidla. Následne neďaleko obce Hronský Beňadik v časti Psiare osobné motorové vozidlo pravdepodobne následkom vysokej rýchlosti za železničným priecestím havarovalo.

Na mieste bolo zistené, že vo vozidle sa nachádzali ďalšie tri osoby: 16-ročná spolujazdkyňa sediaca vedľa vodiča, dvaja spolujazdci sediaci na zadných sedadlách, pričom jeden z nich, 17-ročný Tomáš bol zranený. Prípadom sa už zaoberá inšpekcia Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

Podľa informácií Denníka N z polície 17-ročný chlapec zasiahnutý strelou policajta určite bol. Mal ale na tele aj zranenia pravdepodobne spôsobené nehodou. Súdny lekár tak bude zisťovať, či zomrel na následky streľby, nehody, prípadne kombinácie týchto faktorov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 30

Tagy polícia, streľba