Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Polícia navrhuje podať obžalobu na Paškovho synovca pre nákup ultrazvukov

06.05.2019, 12:36 | TASR

Polícia navrhuje podať obžalobu na Branislava P., synovca bývalého predsedu parlamentu Pavla Pašku. Informuje o tom portál Aktuality.sk. Obžaloba sa týka prípadu nákupu ultrazvukov v košickej nemocnici.

  • Tlačiť
  • 2

„Prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry vyšetrovateľ predložil spisový materiál s návrhom na podanie obžaloby. Prokurátor po preštudovaní spisového materiálu rozhodne o ďalšom postupe,“ uviedla pre portál hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Neprehliadnite

Sporný nákup sa datuje ešte do roku 2013, keď Branislav P. šéfoval oddeleniu verejného obstarávania v nemocnici. Kauzu otvoril zavraždený novinár Ján Kuciak.

Vyšetrovateľ národnej protikorupčnej jednotky podal podľa Aktualít v polovici marca tohto roka návrh na podanie obžaloby na Branislava P. pre zločin machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe. Vec má teraz v rukách špeciálna prokuratúra.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy zdravotníctvo