Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Polícia obvinila troch bývalých príslušníkov SIS, zadržali ich pri akcii Hyena

17.10.2019, 09:55 | TASR

Polícia obvinila troch bývalých príslušníkov Slovenskej informačnej služby (SIS) Pavla Forischa, Jána Feranca a Stanislava Žiarana.

  • Tlačiť
  • 0

P. Forisch je okrem vydierania obvinený aj z drogovej trestnej činnosti, S. Žiaran je obvinený za nedovolené ozbrojovanie a vydieranie a J. Feranc za vydieranie. Obvinených zadržala polícia v utorok (15. 10.) v rámci akcie Hyena.

Policajti zadržali pri nej deväť osôb a prehľadali 18 rôznych priestorov.Polícia o akcii informuje na sociálnej sieti. Policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zasahovali v utorok v Bratislave a okolí pre násilnú trestnú činnosť, drogy a nedovolené ozbrojovanie. Akcia mala krycí názov Hyena.

Neprehliadnite

„Zadržali sme deväť osôb, prehľadali 18 rôznych priestorov. Zaistili sme strelné zbrane, strelivo a väčšie množstvo drog. Vyšetrovateľ obvinil z drogovej trestnej činnosti štyri osoby, z vydierania tri osoby a jednu osobu z nedovoleného ozbrojovania. Vyšetrovateľ piatich zo zadržania prepustil, na štyroch podá podnet na väzbu,“ spresnila polícia. Medzi obvinenými sú aj bývalí príslušníci SIS P. Forisch, J. Feranc a S. Žiaran.

„Stanislav Žiaran za nedovolené ozbrojovanie a vydieranie, Pavol Forisch má okrem vydierania na krku aj drogovú trestnú činnosť a Ján Feranc vydieranie. Za drogy boli obvinení aj Štefan Ch., Richard F. a Martin V.,“ skonštatovala polícia.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)