Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Polícia odhalila nelegálne zamestnávanie cudzincov aj Slovákov

11.02.2019, 19:48 | TASR

Policajti národnej jednotky Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru spolu s policajtmi z mobilnej jednotky z Prešova v spolupráci s pracovníkmi Inšpektorátu práce Košice počas minulotýždňovej kontroly odhalili dokopy 21 nelegálnych pracovníkov na stavenisku v Košiciach. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

  • Tlačiť
  • 4

Ako priblížila D. Baloghová, kontrole sa podrobilo 85 osôb, z toho 78 Slovákov a sedem Ukrajincov. „Výsledky prekvapili aj samotných kontrolórov. Všetci siedmi cudzinci pracovali na stavbe nelegálne. Nelegálne však pracovali aj 14 Slováci,“ bližšie vysvetlila D. Baloghová.

Neprehliadnite

Policajti Ukrajincom vydali rozhodnutie o administratívnom vyhostení s lehotou na vycestovanie do siedmich dní. Policajná hovorkyňa dodala, že príslušníci oddelení cudzineckej polície vykonávajú pravidelné a časté kontroly ubytovacích zariadení aj súkromných priestorov poskytnutých k ubytovaniu. V kontrolách budú pokračovať aj naďalej.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy nelegálne zamestnávanie