Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Polícia stopla stíhanie okolo firmy Ficovho brata, účtovníctvo zmizlo

09.08.2016 | Xénia Makarová

Diskusia (20 reakcií) Pravidlá diskusie

09.08.2016 | Stanislav Statik

A najviac sa mi páči ako hranatý zlodej vykrikuje o matovičovi, ktorý si poctivo zapaltil dane, že je podvodník. Podvodník je súdruh birmovaný komunista aj so svojim bratom a je smutné, že je premiérom tejto krajiny. V normálnej zabehanej demokracii by dal už len kvôli tomuto demisiu. U nás sa ešte ten psychoš bude rozdrapovať.

09.08.2016 | Roman Kanala

Viete čo, ak je premiérov brat podozrivý z trestnej činnosti a to tak, že mu premiér prihral kšeft, tak premiér odstupuje a môže sa stať, že bude trestne stíhaný aj on sám. Tak to je v právnom štáte.

V džamahírii blahorodia neostupujú, ale maria vyšetrovanie. Kauzu stopne ešte polícia, prípadne prokuratúra ešte pred tým, ako by sa mohla dostať pred súd.

09.08.2016 | puzzlebreaker

nie blahorodia, ale udorodia...

10.08.2016 | schmidke

Ešte by bolo zaujímavé pozrieť sa lepšie aj na toho druhého spoločníka, ten má tiež riadne za ušami.

09.08.2016 | LPB

U nás sa budú "spravodliví" (a mediálne štetky) radšej odbavovať na otcovi, čo sa 24 rokov staral o prakticky mŕtveho syna...

09.08.2016 | ataman

Slovensko - skvela krajina pre zivot.

10.08.2016 | Stanislav Ruzani

tak tento komentar je top :)

09.08.2016 | demo50

"Vyšetrovateľ sa teda dostal len k výpisom z účtov a dokumentom, ktoré mu poskytli firmy, s ktorými obchodovala spoločnosť HF Steel. „Táto dokumentácia však znalcovi na rozhodnutie nestačila,“ dodala R. Čuháková." To sa skutočne nikto z policajnej branže za takýto dríst nehanbí? To sa stratili aj vypisy z bankových účtov spoločnosti HF Steel? Nespochybniteľné marenie vyšetrovania! A ako dlho budú ešte akceptovať naše orgány kanalizáciu firiem a účtovných dokladov prostredníctvom "firmy na chate v Modre"?

09.08.2016 | Niless

Co by nasinec sa opicil a just musime mat vlastne panama papers a kde inde ako v Modre. Keby di dali aspoň namahu na nejakú inu chatu ale ty tupci to prevedu tam kde aj Basternak. Uz len za tento amaterizmus by mali ist od toho.

10.08.2016 | JohnST

Hanbim sa ze som slovak. Hanbim sa ako pes, ze mame takychto ludi vo vlade. Ze premier kryje korupciu a zlodejov. Myslim si,ze pan Fico a jemu podobni s tym asi problem nemaju.

10.08.2016 | Niless

Vase vyjadrenie ze sa hanbite za to ze ste Slovak je iba farizejske ospravedlnenie toho ze nic proti tomu nerobite. Ak ste Ficiaka ci Kaliho volili tak sa hanbite za svoj usudok. Ale nasa narodnost nema nic spolocne s tym co vladne. Mna nereprezentuje ani jeden z politikov vo vlade. Nikdy by som im nepodal ruku ci nejako prejavil zaujem nebodaj uctu.
Na druhej strane zasa netreba byt tak skepticky. Pozrite sme krajina kde si ludia ziju lepsie ako vo vacsine sveta, takze klido pido.
Ak sa mame za co hanbit tak je to stopa ktoru zanechalo 40 rokov komunizmu na volicskom elektorate.

10.08.2016 | puzzlebreaker

z toho "Mna nereprezentuje ani jeden z politikov vo vlade. Nikdy by som im nepodal ruku ci nejako prejavil zaujem nebodaj uctu." to vychadza tak ze nevolis nikoho a cakas na svoju politicku verziu "princa na bielom koni"... pokial to je tak, tak sa nenavazaj do druhych, ze nerobia nic proti tomu aby bolo slovensko tam kde je...

10.08.2016 | HromBlesk

Aby ste mali ešte horšiu náladu. Ako to funguje. Máš firmu na ktorej sú dlhy a chceš sa jej zbaviť. Nie je to ľahké pretože potrebuješ vyjadrenie správcu dane. a ak dlžíš štátu, poisťovni môžeš mať problém. Ako sa to robí? zlučuje sa. V každom okrese kraji nájdeš zlučovačov. CHobotnica ide vysoko, často sú to pracovníci súdov, prepojený na sudcu. Prídeš za zlučovačom a ten Ti určí taxu podľa miery zaťaženosti firmy - 2-8-10 TEUR. Dlžíš 50 ETUR na odvodoch ?? za 5TEUR firma zmizne zlúči sa do inej firmy. Na zlúčenie nepotrebuješ súhlas správcu dane. TO je celá finta. Sú prípady že do jednej firmy sa zlúči aj 50 iných firiem, konateľ je bača, bezdomovec, ktorého na chvíľu oblečú. Zlučuje celé Slovensko, Ficov brat, Baštrnák, ale aj ďalšie známe mená politiky a priemyslu, skrátka všetci. Dlhy zlučovaných firiem idú aj do miliónov EUR..odvody, dane, DPH. Nakoniec sa zlejú zlučované firmy do jednej..do takej ktorú dobrý sudca ide vymazať zo zákonného dôvodu -npr firma dlhodobo nekomunikuje atd atd...a problém zmizne zo sveta..nikoho netrápi. Netrápi ako netrápi..dlhy vidíme v chýbajúcej infraštruktúre, v špinavých nemocniciach, rozbitých chodníkoch... a oni sa nám smejú. Zlučovači všetci tvrdia že o tom vie ja feši RObko že je v tom. V novembri malo ísť do parlamentu novela, že aj na zlúčenie je potrebný súhlas správcu dane....NEPREŠIEL. To je dôkaz, že mafia ide až do parlamentu.

10.08.2016 | Niless

OK, ak bude potrebny suhlas spravcu dane aj na zlucovanie myslite ze to nejako nebudu vediet obist? Ak aj nadalej bude statostrana pri moci fungovat tak arogantne tak vyvoleni si vzdy budu vediet nejako pomoct. Riesenie je aby ludia si platili sami odvody clovek ak nedostane vyplatu po mesiaci konci a ide prec, platcovia DPH medzi sebou obchodovali bez platenia DPH, tym sa zrusia vratky, nutnost kontroly, zrusit ochranu pred veritelmi a restrukturalizaciu podriadit veritelom.

10.08.2016 | HlasNaHlas

naša legislatíva, toto tu je Balkán

10.08.2016 | scribe

Slovenská polícia by sa mala premenovať na kalíciu!

10.08.2016 | Roman Kanala

Už sa stalo:

www.inforoznava...

Je tam diskusia.

24.10.2018 | copy

https://www.diskusne...

24.10.2018 | copy

a vsetky skoncili v Modre
www.diskusnefor...

25.02.2019 | risototh

Toto je v poriadku, toto je predsa "nas clovek"...