Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rusko sa stretol s Černákom. Boli to dve hodiny klamstiev, vyhlásil

06.02.2018, 10:50 | TASR

Policajný vyšetrovateľ v utorok v budove policajného prezídia v Bratislave vykonal konfrontáciu medzi obvinenými Pavlom Ruskom a Mikulášom Černákom. Bývalý riaditeľ televízie Markíza a exminister hospodárstva sa tak s bývalým bossom banskobystrického podsvetia stretol zoči-voči.

  • Tlačiť
  • 0

Aktualizované v celom rozsahu

„Chcel by som sa opýtať pána vraha, dokonca pána niekoľkonásobného vraha, prečo tak odporne klame a kto ho na to naviedol,“ povedal P. Rusko prítomným novinárom pred samotným úkonom.

Jeho obhajca Marek Para pripomenul, že samotnú konfrontáciu vedie vyšetrovateľ, pričom jeho klient a obvinený M. Černák budú sedieť tvárou v tvár. „Budú odpovedať na jednotlivé otázky vyšetrovateľa,“ skonštatoval. Dodal, že P. Rusko je pripravený vypovedať.

Neprehliadnite

Počas konfrontácie zotrvali obaja obvinení na svojich verziách a rozpory v ich výpovediach sa nepodarilo odstrániť. Po skončení vyšetrovacieho úkonu to povedal Miloš Maďar, jeden z advokátov M. Černáka.

„Aj v tomto prípade, ako v mnohých iných, sa ten rozpor nepodarilo odstrániť, pretože každý z tých aktérov konfrontácie si zotrval na tej svoje verzii,“ povedal M. Maďar.

Samotný P. Rusko o M. Černákovi uviedol, že „mal som pocit, že sa hanbí“, a že „niekedy odpovedajú oči viac ako ústa“. Konfrontáciu označil za „dve hodiny klamstiev“.

M. Maďar naopak popísal časť konfrontácie tak, že M. Černák pozrel P. Ruskovi do očí a povedal, že neklame. Podľa neho je úlohou trestného konania, aby sa aj cez iné dôkazy preukázalo, ktorá verzia obvineného je pravdivá.

František Polák, ktorý taktiež zastupuje M. Černáka, vysvetlil, že išlo o „tvrdú“ konfrontáciu na odstránenie rozporov. „Zásadné otázky smerovali k dvom základným bodom. Jeden bod bol to, či vôbec si pán Rusko bol objednať únos a likvidáciu pani Volzovej a druhá otázka alebo okruh otázok smeroval k počtu vzájomných stretnutí a komunikácii P. Ruska s pánom Černákom, respektíve s tou skupinou, ktorá sa mala o to odstránenie pani Volzovej postarať. Čiže to boli tie dva okruhy, kde jeden aj druhý hovoria úplne iným spôsobom vo svojich výpovediach,“ povedal.

Ďalšie otázky podľa neho vyšetrovateľ nepripustil, nakoľko k meritu veci ku konfrontácii nemali čo priniesť. Podľa obhajcov nemal M. Černák na P. Ruska žiadne otázky. Samotná konfrontácia trvala viac ako dve hodiny.

Bývalý minister hospodárstva je obvinený, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Okrem iných mal proti nemu vypovedať práve bývalý šéf banskobystrického podsvetia, ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest.

Krajský súd v Bratislave prepustil obvineného P. Ruska na slobodu dňa 21. novembra minulého roka. Zároveň mu však uložil povinnosť podrobiť sa dohľadu probačného a mediačného úradníka, nosiť elektronický náramok či zákaz vycestovať do zahraničia.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Pavol Rusko

Diskusia (0 reakcií)