Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Poľskí taxikári sabotovali dopravu vo veľkých mestách

05.06.2017, 17:30 | TREND.sk | ČTK | SITA

Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24: Teroristické útoky, ktoré postihli Britániu, neboli riadené zo zahraničia

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

TREND.24

Takmer štvrtinu evidovaných nezamestnaných na Slovensku na konci apríla tohto roka tvorili mladí ľudia do 29 rokov. Išlo o 61,7-tisíca osôb z celkového počtu 248,7-tisíca nezamestnaných. Do 20 rokov malo 6,9-tisíca ľudí bez práce, vo veku od 20 do 24 rokov bolo 25,9-tisíca nezamestnaných a takmer 29-tisíc uchádzačov o zamestnanie malo 24 až 29 rokov.

Markízu žaluje firma Mariána Kočnera. Vlastní zmenky, ktoré podpísal Pavol Rusko a ručiť za ne mala televízia. Tá ich považuje za falošné, dokázať to chce aj s pomocou zahraničných znalcov.

Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko má víziu, aby zamestnanci dostávali trinásty a štrnásty plat. Realitou by sa podľa neho mohli stať vo volebnom období po roku 2020. V marci SNS hovorila len o trinástom plate.

Zdroj: SITA

Slováci pracujú na štát tento rok o niečo dlhšie ako vlani. Podľa Nadácie F. A. Hayeka Deň daňovej slobody v tomto roku pripadá na 5. júna. Daňovníci totiž podľa prepočtov nadácie odpracovali 155 dní, kým splatili svoj tohtoročný účet za chod štátu. Oproti vlaňajšku to bolo o jeden deň viac.

Druhého júna na Slovensku definitívne skončila Zuno banka, jej zvyšky prešli na Tatra banku. Tá je, podobne ako bolo Zuno, súčasťou rakúskej Raiffeisen Bank, a tak boli v podstate sestrami.

Tri teroristické útoky, ktoré nedávno postihli Britániu, neboli riadené zo zahraničia. Oznámila to v pondelok policajná komisárka londýnskej Metropolitnej polície Cressida Dicková. „Myslím si, že všetky nedávne útoky majú predovšetkým domácu základňu,“ povedala C. Dicková pre britskú spravodajskú stanicu BBC po sobotňajšom útoku na moste London Bridge a v neďalekej nákupnej zóne Borough Market, kde traja útočníci zabili sedem ľudí.

Približne 50-tisíc ľudí sa v nedeľu zúčastnilo na benefičnom koncerte americkej popovej speváčky Ariany Grande pre obete májového samovražedného bombového útoku v britskom Manchestri. Zhruba 14-tisíc z nich bolo na koncerte aj pred dvoma týždňami, keď došlo k útoku, uviedla stanica BBC.

Neprehliadnite

Poľskí taxikári v pondelok úmyselne pomalou jazdou zablokovali prevádzku v štyroch najväčších mestách, aby tak protestovali proti nečinnosti úradov voči rastúcemu počtu vodičov, ktorí prevážajú cestujúcich bez patričnej licencie, a to aj v rámci taxislužby Uber. Vláda podľa taxikárov nerobí dosť, aby ochránila ich živobytie. Protest kolón taxíkov vyzdobených poľskými vlajkami postihol v rannej dopravnej špičke mestá Varšava, Vratislav, Poznaň aj Lodž.

Zdroj: SITA / AP

Štyri arabské krajiny – Bahrajn, Egypt, Saudská Arábia a Spojené arabské emiráty (SAE) – prerušili v pondelok skoro ráno diplomatické vzťahy s Katarom. Obvinili katarskú vládu z podpory radikálnych islamistických skupín a terorizmu v celom regióne a tiež z udržiavania dobrých vzťahov s Iránom.

TREND_24_kruh_logo

Prehľad kľúčových udalostí z ekonomiky a biznisu TREND.24 vychádza každý deň o 17:30.

Objednajte si RSS feed a pozrite si staršie vydania.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy TREND.24

Diskusia (0 reakcií)