Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pomohol Matovičovi k výslniu aj k pádu, teraz končí

17.07.2017 | Tomáš Nejedlý

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

17.07.2017 | Nyugi

Pán Matovič,držte sa.Nedajte sa odradiť od oponentov,ktorý už ani nevedia,že čo je česť a hanba.Som na Vás hrdý!!!

17.07.2017 | bardem

len primitív tipu kapitána môže napísať že doviezol stroj rozobratý a následne na slovensku poskladaný.ten kto to napísal je u mňa primitív lebo nevidel ani z lietadla tlačiarenský stroj.akoby linka v kii bola privezená v celku.ako hovorím to môže napísať iba vykvasený právnik tipu kapitána a jemu podobných.škoda reči.

17.07.2017 | maugli2

Samozrejme máš pravdu, ale to je zbytočné sa rozčuľovať. Nielenže vládni činitelia majú chaos v ekonomických kategoriách, ale dokonca aj novinári. Keď napr. v článku píše, že stroj bol kúpený za účelom ďalšieho predaja a napriek tomu sa začal používať, a ešte Matovič ako FO ho predal svojej firme, tak ten pisateľ nevie, o čom píše (už neraz som tu písal, že ak niekto chce niečo zmysluplné napísať, tak by mal veci rozumieť, inak to nemá žiadnu pridanú hodnotu). Neviem prečo by to mal nejaký podnikateľský subjekt deklarovať vopred, načo vec kupuje. Však z daňového hľadiska je to úplne jedno. Vo firme to zažívam mnohokrát, že sa niečo kúpi a nevyhovuje to. Ak je to HIM, tak sa dá na sklad a predá sa, resp. opačne. Niečo sa kúpi, čo si zákazník objedná a potom to nerchce, tak ak sa to hodí, využije sa to vo firme. No a už aj právny elév by mal vedieť, že FO je niečo iné, ako FO podnikateľ, resp. PO s rovnakým majiteľom (FO). Keby to tak nebolo, tak PO nemôžu existovať. Fakturáciu medzi FO a PO, resp. dvoma PO s rovnakým majiteľom robím úplne bežne a je to plne v súlade so zákonom.
Podčiarknuté a zhrnuté: nie som volič OLANO, ale v tomto smere Matoviča podporujem a ako je vidieť z reakcií vrcholových politikov, asi im stúpa na odtlaky a preto sa ho snažia škandalizovať. Keď už niekto chce, nech si vymyslí niečo zmyslupln=é, ale napr. to krátenie daní s Fabiou a veľa najazdených km, tak to je holý nezmysel. Keď sa už veľa o tom písalo, tak som si sadol a počítal. Cena PHM mi vyšla 7500€. Otázkou už klen zostáva, prečo by niekto, kto zaplatil miliony € na dani, krátil daňový základ o tak malú sumu.
Matovičovi držím palce.

17.07.2017 | bozsky

Matovic je rovnaky zlodej, ako ti, ktorych kritizuje.

Preco asi chybali danove priznania (z toho teatralneho odovzdavania u tety na povale, ci kde) prave z roku, ked mal doviezt stroj na Slovensko?
PHM je jedna vec, druha vec je nahrada za odpis, ci ako sa to vola. To je 0,183e/km = pri 260tis km = €47.580. To si pripocitaj k tvojim €7.500 a urob to s viacerymi autami a mas ciste prachy vo vrecku. Robi to kazdy podnikatel, ktory moze, hlavne pri lacnych autach, lebo je to pausal. Tak vies napr. sukromnu Fabiu za €10.000, ak by najazdila 200tis km, odpisat 4x!!! Aspon si nastuduj ucto, ked uz tu tak strasne rozumy davas.

PS: Matovic a SMER-SD SU KAMARATI!!! On im stupa na otlaky len obcas a len tak mierne, oni vedia o jeho danovych preslapoch, hovoria o nich, no zasiahli zatial vzdy, ak ked bol skutok premlcany. Okrem toho, matematika nepusti. Dokym sa bude Matovic spravat, ako sa spraval, Sulik NEMA SANCU zostavit vladu. Tak si zlozte okuliare, vsetci su tam jedna banda, len to na nas hraju.

17.07.2017 | @time

Matovic je rovnaky zlodej, ako ti, ktorych kritizuje.
..................................................­........................................

Kto je v politike poctivy a cestny . Matovic je v bledo modrom ako vsetci doteraz, co o sebe tvrdia ze su vyvolena sorta naroda. Ukazkou je nejeden prispevok, kde jednych nechcu lebo kradnu a rozkradaju ale tych druhych beru za svojich. Aky narod , taky parlament a vlada .

:\ Machiavelli tvrdil, ze kazdy narod ma taku vladu, aku si zasluzi.

18.07.2017 | HlasNaHlas

Matovičovi držím palce.
Je veľký rozdiel využívať (mono aj nedokonalý, možno naschvál nedokonalý) zákon tak, aby som ako podnikateľ dosiahol a udržal zisk tým spôsobom, že konám v rámci zákona ako Matovič, a medzi iným spôsobom, keď ako vysoký štátny úradník odčerpávam zdroje z verejných financií zákulisnými dohodami so "spriatelenými" firmami, ktorým dávam zarobiť tým, že umelo navyšujem cenu dodávky (Kaliňák, Maďarič) a potom sa ocitnem vo veľmi vážnom podozrení, že sa delím o "nadhodnotu", použijúc socialistický slovník politickej ekonómie.

To sú dva veľmi rozdielne prístupy. Ak sa premiér Fico svojvoľne ustanovil za Matovičovho osobného lekára, keď ho verejne označil za blázna (parafrázujem, neviem si presne spomenúť na slovo, ktorým toto vyjadril) v rozhovore pre TA3, tak ja môžem pokojne napísať, že Fico podporuje zlodejov, keď býva u Bašternáka.
A kto podporuje trestnú činnosť, hoci aj svojím vlastným majetkom, stáva sa na nej účastným. Takže premiérove metódy pripájam tiež k tým, ktoré prevádzajú verejné zdroje určené na príjem premiéra do rúk finančných podvodníkov a ukracovateľom daní.

18.07.2017 | ktohovie

býva ešte RF v Baštrnákovej vile? A je ešte premiérom? Ďalší jeho súputnici sú stále pri koryte? A korupcia na najvyšších miestach stále neexistuje???