Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Popularita francúzskeho prezidenta opäť prepadla na nové minimum

18.11.2018, 09:30 | TASR

Popularita francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona dosahuje po ďalšom poklese už len 25 percent. Vyplýva to z výsledkov prieskumu, ktoré prinieslo najnovšie vydanie nedeľňajších novín Journal du Dimanche.

  • Tlačiť
  • 6

Správa prišla deň po celonárodnom proteste proti vysokým cenám pohonných látok, ktorý podľa analytikov symbolizoval rozsiahlu nespokojnosť so 40-ročnou hlavou štátu. 

Výsledky prieskumu inštitútu Ifop ukázali celkový pokles podpory E. Macrona o štyri percentuálne body oproti minulému mesiacu. Len štyri percentá respondentov odpovedali, že sú s prácou prezidenta „veľmi spokojné“. Možnosť „prevažne spokojný“ si zvolilo 21 percent opýtaných. „Prevažne nespokojných“ je 34 percent respondentov a 39 percent je „veľmi nespokojných“. Prieskum uskutočnili 9. až 17. novembra na vzorke 1 957 ľudí.

Neprehliadnite

Výsledky sú podľa AFP v súlade s dlhodobým trendom, keď sa francúzski voliči obracajú proti svojim prezidentom krátko po ich zvolení - čo sa stalo už aj Macronovým predchodcom Francoisovi Hollandovi a Nicolasovi Sarkozymu.

Macronova súčasná popularita je stále vyššia než 20-percentná podpora, ktorú mal v rovnakom čase svojho pôsobenia v úrade F. Hollande. U N. Sarkozyho išlo o 44 percent.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy Emmanuel Macron, Francúzsko