Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Poručík začne na sume 1 575 eur. Platy vojakov majú porásť

17.12.2018 | TASR

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

17.12.2018 | PeterKN

Ja by som to rozdelil do dvoch rovín.

Zastavenie poklesu záujmu mladých ľudí o štátnu službu profesionálneho vojaka-áno treba vyššiu finančnú motiváciu ale na druhej strane ak štát investuje do ich odborného vzdelania a drží ich pár rokov v profesii za “nemotivujúce financie” a následne im dá možnosť výsluhového dôchodku vo veku,keď týto ľudia naberajú druhý dych v živote.
Bolo to práve vojsko,policajný a hasičský zbor,ktorí mali doteraz okrem iného,motiváciu na tieto profesie nastavené aj tým,že podstata atraktivity bola aj v predčasných výsluhových dôchodkoch.
Štát vyprodukoval za ostatné roky enormné množstvo 38-45 ročných dôchodcov,ministerstvám tento stav samozrejme nevadí ale teraz v čase rastúcich miezd už nedokážu zabezpečiť prísun mladých so záujmom o štátnu službu.
Táto generácia chce ihneď zarábať a nie čakať na istoty v predčasnom dôchodku.

Okrem toho,by mohol niekto exaktne vyčísliť,koľko eur vypláca sociálna poisťovňa na spomínaných predčasných výsluhových dôchodkoch a čo by to znamenalo ak by tieto peňažné prostriedky boli prerozdelené medzi dôchodcov,ktorí majú 40 a viac rokov odpracovaných.

17.12.2018 | ajax99

nikto nemôže exaktne vyčísliť, koľko eur vypláca sociálna poisťovňa na spomínaných predčasných výsluhových dôchodkoch a čo by to znamenalo ak by tieto peňažné prostriedky boli prerozdelené medzi dôchodcov, ktorí majú 40 a viac rokov odpracovaných, lebo sociálna poisťovňa ich nevypláca, majú vlastný sociálny systém.

17.12.2018 | PeterKN

A ten vlastný sociálny systém sa financuje sám od seba?
Alebo že by si to sporili počas prvých dvadsiatich rokov práce ako policajti a hasiči v US do dôchodkových fondov?

Mimochodom,v tom som si nebol istý,či to vypláca sociálna poisťovňa ale je to jedno,sú to peniaze...

18.12.2018 | salamoon

preco potom ako prve po nastupe do vlady rusili danove licencie, znizovali firmam dane, ked verejna sfera a infrastruktura je dlhodobo podfinancovana a potrebuje taketo jednorazove dopingy ? ...a skolstvo sa kedy dočká nastupnej mzdy aspon na urovni predavacky v drogerie markt ? ...ucitelia by toho Ondeka uz mali kopnut do zadku a ak sa nic nestane ani na buduci rok, ist hned prvy septembrovy tyzden ostreho strajku