Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Poškodenú cestu cez Kremnické Bane po týždni opäť sprístupnili

15.11.2017, 19:58 | SITA

Cesta cez Kremnické Bane je po oprave od stredy opäť sprístupnená motoristom. Táto významná komunikácia, spájajúca Martin s Kremnicou a Žiarom nad Hronom, bola poškodená v dôsledku intenzívnych dažďov rozsiahlymi zosuvmi.

  • Tlačiť
  • 1

Ako informovalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR, po roku od začatia rekonštrukcie cesty prvej triedy I/65 môžu vodiči využívať celkom tri a pol kilometra novej, bezpečnejšej a kvalitnejšej komunikácie.

„Robili sme všetko, čo bolo v našich silách, aby bola cesta pre verejnosť dokončená čo najskôr. Autá sa na Kremnické Bane vracajú v termíne, ako bolo dohodnuté, aj keď ešte bude prebiehať dostavba tretieho pruhu, ktorý v budúcom roku ešte zvýši bezpečnosť na tejto ceste,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy a výstavby Viktor Stromček.

V rámci rekonštrukcie zosuvu sa opravil aj nadväzujúci zhruba dva kilometre dlhý úsek cesty a vodiči tak podľa ministerstva prejdú po zhruba tri a pol kilometri kvalitnej cesty v dvoch jazdných pruhoch, vrátane potrebných bezpečnostných zariadení.

„Modernizácia na ceste I/65 na úseku pri Kremnických Baniach bude pokračovať. Tretí stúpací pruh pre pomalé vozidlá, ktorý bude hotový v lete budúceho roku, ešte zvýši bezpečnosť aj plynulosť dopravy,“ priblížila rezortná hovorkyňa Karolína Ducká.

Tieto práce, ako aj sanácia zosuvu, vybudovanie chodníkov a verejného osvetlenia, sa budú robiť bez obmedzenia premávky a nebudú brániť užívaniu cesty.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy cesty, Kremnica, Martin