Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Moratórium sa predĺži na 50 dní. Kotlebovci opäť hlasovali so Smerom a SNS

26.11.2019 | TASR | TREND.sk

Diskusia (18 reakcií) Pravidlá diskusie

26.11.2019 | mam_rad_jablka

Neuveriteľná drzosť a spupnosť našich volených zástupcov. Hanba im!

27.11.2019 | zajo-

Mafia sa blíži ku koncu...

26.11.2019 | al0

zlepenec Kocnerovcov, Slovenskej narodnej straky a fasistov v praxi... takato vlada realne hrozi Slovensku....

26.11.2019 | mam_rad_jablka

SMER s tichou podporou ĽSNS. Tí, ktorí bojujú proti systému, s nim najviac kolaborujú.

27.11.2019 | zajo-

Vláda mafie ukončuje svoje parlamentné pôsobenie pošliapaním základných práv opozície:

https://www.omediac...

27.11.2019 | equilibriums

Hlavne, že Sulík raňankoval s Kočnerom a Matovič si s ňom hodiny vedel kecať ako s dobrým kamošom. Dávno by títo dvaja najväčší farizeji nemali byť v politike. Sú presne to, na čo poukazujú.

26.11.2019 | Julo 2018

Podľa mňa je ten zákon v poriadku . To je vidieť na prieskumoch aj teraz . Hlavne by sa mal zmeniť zákon o nejakej " svojvôle " prezidenta. Ak niečo schváli parlament väčšinou, tak jedna osoba bez znalosti podrobností alebo dokonca aj odbornej stránky si zmyslí že toto nepodpíšem a hotovo. Rovnako to bolo aj s vyhlasovaním o sudcoch ústavného súdu ( ak sa mne niekto nebude pozdávať, tak ho neschválim). Funkcia prezidenta by pravdepodobne mala skončiť na úrovni akejsi reprezentácie štátu, bez možnosti zásahu do schvaľovania zákonov a podobne. Prečo takto vehementne nejednala aj pri Kováčovi ml.?

26.11.2019 | mam_rad_jablka

Našťastie naša prezidentka má právne vzdelanie aj veľmi dobrú prax v posilňovaní občianskej spoločnosti.

To sa dá povedať o malom počte slovenských poslancov. Možno by bolo lepšie, ak by po zvolení za poslanca, každý jeden absolvoval rýchlokurz základov právneho systému a Ústavy a občianskej spoločnosti. Minule som hľadal jednu novelu zákona platnú od 1.12.2019. S touto novelou spojili aj nesúvisiace zmeny z inej oblasti. Ako je toto možné v štandardnej republike?

Nechcem aby sme Slovensko boli rezervácia, chcem byť modernou krajinou. Dlho prešlapujeme na mieste. Moderné krajiny 21.storočia majú moratória nanajvýš týždeň. Nechcime byť unikátni, buďme ako ostaní, jednoducho plávme s dobou.

26.11.2019 | Darija

Prečo by SR nemohla byť unikátna, v pozitívnom zmysle? Pri počte cca 5 mil obyvateľov a relatívne ideálnej geografickej rozlohe a polohe, dobrom manažmente štátu, nevidím dôvod donekonečna zaostávať na chvoste, prípadne “byť ako ostatní”.

Vyťažiť z potenciálu, ktorým Slovensko disponuje, by malo byť výzvou pre každú politickú stranu, bez ohľadu na skutočnosť, v akom marazme sa táto krajina aktuálne nachádza.

26.11.2019 | mam_rad_jablka

No ja fakt netuším prečo nie sme v pozitívnom zmysle unikátom.

Asi preto, že naši zákonodarcovia namiesto reforiem školstva sa zaoberajú "podstatnými vecami" ako 50 dňové moratórium, folklór a kvóty na slovensku muziku k rádiach?

Táto vláda mala taký silný mandát na tak dlhý čas a za ten čas upadáme vo všetkých rebríčkoch a náš sociálny kapitál amortizuje. Mňa tu nikto nepresvedčí, že na Slovensku sa robí maximum. Estónsko nás predbehlo, Litva a Lotyšsko nám šliapu na päty. Zadlžujeme sa balíčkami. V tvojom meste nezvýšili dane z nehnuteľnosti kvôli "zadarmu"?

27.11.2019 | equilibriums

To je právna prax, lebo sa hrala na aktivistku v nejakej Via Iuris? R U fckin serious?

26.11.2019 | Adam.SR

troll

26.11.2019 | mam_rad_jablka

Tí, ktorí bojujú proti systému, s nim najviac kolaborujú.

27.11.2019 | zajo-

Zaslúži si hýčkanie, maznanie a opateru:

https://www.faceboo...

https://m.smedata.sk/api-media/media/image/fici/5/53/53609­15/5360915_1000x.jpeg?rev=2

26.11.2019 | PaloK

Ale coze? Eurohujerom, progresivcom, liberalistom a inym socialnym fashmangistom tecie do topanok? Boja sa o biedneho slovenskeho volica, ktory bez ich zarucene presnych a hlavne nezavislych prieskumov nebude schopny si spravit nazor? Naozaj je slovensky volic odkazany na tie manipulacie, ktore sa vzletne nazyvaju predvolebny prieskum? Alebo ide v skutocnosti len o to, ze o vysledku volieb ako tradicne na SK rozhodnu volici, ktory nie su rozhodnuti do poslednej chvile a prave na tychto cieli cela antiFico pereput?
Boja sa, ze nebudu moct verejne testovat rozne na poslednu chvilu ohlasene aliancie?
A co keby sa chazka pozviechala, a zacala systematicky nieco robit, aby bolo tomu biednemu volicovi nie mesiac, ale 2 roky jasne, KTO ste, ZA KOHO PENIAZE, a co chcete? Lenze to nedate. Vas najvacsi vykon je dosiahnutie aliancie.

26.11.2019 | Ivan475

dúfam že je moratórium na akékoľvek prieskumy, ak si smerácka banda alebo kotleby spravia akýkoľvek prieskum preferencií, vylúčiť z volieb za porušenie zákona..

27.11.2019 | @@@

ľsns nevoli zo smerom ...len media si vyberaju vtedy ked zahlasuje za ich zakony ...ale už ignoruju ked hlasuju proti nim a volia z opozciiou ...ano objektivita novinarom je katastrofalna vytvoriť dojem že ľsns hlasuje zo smerom ale ked zahlasuje proti smeru tak už to nevidim nepočujem lebo toto sa nam do našej medialnej propagandy nehodi ....dôležite pre novinarov dnes je poškodiť smer poškodiť ľsns len aby vyhrali ti naši ludia .....takže nič sa nemeni hazjlov dnes vystriedaju hajzli z opozicie

zmeni sa len to že kedže tito hajzli už maju novinarov a media pod prstom tak všetky ich prešlapy sa budu zakryvať a media sa budu tvariť že nič nevideli nič nepočuli alebo budu verejnosť presviedčať že prijate zakony su v prospech ludi ako ked ludom chcu nahovoriť že zastropovanie dôchodkoveho veku ide proti ludom ale to je nezmysel lebo nezastropovanim by mnohi ludia na to doplatili ovela viac ale to už hazjlov novinarov nezaujima lebo oni maju len vlastne zaujimy a to zaujmy svojoch vyvolenych ludi .....

takže nech po volbach bude vladnuť ktokolvek nakoniec sa nič nezmeni ....ten bežny a chudobny občan bude stale na to doplacať

27.11.2019 | equilibriums

Ak sa nevieš rozhodnúť slobodne, rozumne, logicky, na základe faktov, skúseností a vedomostí, ale potrebuješ k tomu manipulatívne prieskumy, pretože si zaostalec, tak zahoď svoj občiansky preukaz.