Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Poslanci pripravujú brutálny zásah do Trestného poriadku. Týka sa anonymov

29.08.2018 | SITA

Diskusia (14 reakcií) Pravidlá diskusie

29.08.2018 | Roman Kanala

Takto sa varí žaba. Teplota sa zvyšuje postupne stupeň po stupni, až žaba nie je schopná vyskočiť z horúcej vody.

Zrušiť povinnosť zaoberať sa trestnými oznámeniami urobenými anonymne len preto, že anonyma nemožno informovať o výsledku, či žiadať o doplnenie informácie, to znie ako zlý vtip. Ak niekto podáva trestné oznámenie anonymne, buď je zlomyseľný anonym, alebo anonym, ktorý sa obáva represálií organizovaného zločinu. Zlodejsko je stále jednou z krajín, kde medzi najnebezpečnejšie zločinecké organizácie patrí štát, štátne orgány a inštitúcie.

30.08.2018 | jannys


Smrad asociálna oligarchia

Medzinárodná organizovaná mafiánska zločinecká skupina zosnovaná vlastnou hlavou

30.08.2018 | HlasNaHlas

+

30.08.2018 | Anna Herrmannová

Ak štát je prežratý korupciou, klientelizmom, zbojníčením brutálnych rozmerov, ak nefunguje spravodlivosť, justícia sa topí v bahne ... tak hovoriť o zákaze anonymných podaní je totálny, ale totálny nezmysel!
Veď sa pozrime na Biele vrany, Kuciakove dôkazy zanalyzovanê z verejných zdrojov, či info prokurátora Špirka, verejne sa vyslovili na adresu Smeráka a ako dopadli?!
Vyšetruje sa niečo?
S akým výsledkom?!
Verejnosť o tom nemá informácie!
Takže je momentálne jedno, či je podanie adresné alebo anonymné!
Smerák znefunkčnili štát v jeho základoch a pokračuje ďalej!
Dovolíme to?!

30.08.2018 | risototh

Odteraz musi byt anonym podpisany :) Aby vedeli...

30.08.2018 | JBNT

Toto čo pripravuje táto zločinecká skupina smer-sder je zase len výsmechom do kchsichtu jeho tupým dementným voličom.
Je to len čistý výsmech, aby neboli podávané žiadne trestné oznámenia na korupciu a business smeru a jeho koaličným partnerom.
A ak nepôjdeme do ulíc, ale nie je ako slušný ľudia, tak týmto arogantným hovadám bude jedno čo sa tu deje a budú ďalej rozkrádať naše peniaze.

30.08.2018 | Roman Kanala

Viac detailov, ako v agentúrnej správe SITA, je v autorskom článku v denníku Pravda Kali & Bejby.

Ani tam som sa nedozvedel mená predkladateľov, len že to slovnato kostrbato podporil kapitán parlamentu. Čo ak sú predkladatelia sami anonymní?

Trestné oznámenia už len s podpisom?
Dominik Hutko, Pravda Kali & Bejby 30.08.2018 12:00
https://spravy.prav...

30.08.2018 | OliWer1

V novele Trestného poriadku to navrhujú koaliční poslanci Miroslav Číž, Dušan Jarjabek (obaja Smer-SD), Elemér Jakab, Irén Sárközy (obaja Most-Híd), Magdaléna Kuciaňová a Radovan Baláž (obaja SNS).
https://www.aktuali...
Z každej strany zlepenca dva kusy. Pekne si to podelili.

30.08.2018 | Jozko Ferko

Absolútny súhlas. Dnes Vám policajti, NAKA, finančná kriminálka príde robiť bororo len na základe anonymného udania.Preukázanie , že podanie je vymyslené z vymyslenej emailovej adresy nič neznamená a Vy môžete začať chodiť po výsluchoch lebo vyšetrovateľ dostal Anonymné udanie a musí sa tým zaoberať. Takže konečne prestanú závistliví susedia, vyhodení zamestnanci a im podobní posielať emaily na políciu.

30.08.2018 | HlasNaHlas

Aj anonymné udania či správy ba mala polícia brať na zreteľ a podľa ich povahy posúdiť, či sa nimi bude ďalej zaoberať, alebo nie. Šalamúsnky. Asi takto:

Ak sa ukáže, že ide o falošné udanie, dezinformáície a pod. Mala by zistiť totožnosť oznamovateľa a mal by dostať poriadnu pokutu, niečo také ako za zneužitie tiesňovej linky + mal by uhradiť vštky nákady spojené s predmetným vyšetrovaním. Ak ich neuhradí, tak do basy s ním.

Na druhej strane, ak by sa ukázalo, že oznámenie bolo založené na skutočnosti a v dôsledku nekonania príslušných orgánov a inštitúcií došlo k škode na majetku alebo zdraví či životoch ľudí, zodpovední pracovníci by boli vysoko pokutovaní a možno aj prepustení zo služby so zákazom činnosti aspoň na 5 rokov.

A hotovo. Ďalej nie je o čom debatovať.

31.08.2018 | Roman Kanala

Anonymné udania, ak sa nezakladajú na pravde, sú krivé obvinenia, čo je trestný čin rovnako, ako podpísané udania.