Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Poslanci za SaS a OĽaNO podávajú pre eKasy podnet na Ústavný súd

12.09.2019 | TASR

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

12.09.2019 | TotoTuSomJa

Presne toto je ten lacný tupý populizmus opozície, čo väčšinu ľudí poboruje. Všetci vieme že väčšina firiem podnikajúcich v službách cez kasy kradne (nazvime to pravým menom).

O zavedení ekasy sa vie už vyše roka, certifikovaných je kopec firiem (práve nedávno o tom bola Téma dňa). Takže ak doteraz podnikateľ nepožiadal o eKasu, je to kvôli vypočítavosti že chce kradnúť. A táto opozácia, miesto aby podporila akýkoľvek zákon ktorý zlepší výber dane robí opak a podáva to na ÚS. Dúfam že opozičná fraška SAS a OĽANO skončia pod 5% hranicou, z ich morálky mi je zle (už atakujú Ficiakovu a Dankovu úroveň).

12.09.2019 | zakaznik

"Kradnúť" z vlastných peňazí. :-D
Toto je socialistický brainwashing level ultimate.

13.09.2019 | TotoTuSomJa

Krátenie dane je trestný čin vo všetkých štátoch.

13.09.2019 | zakaznik

Keď sa predávajúca a kupujúca strana dohodne na iných podmienkach, ako si vynucuje štát, nie je na tom nič nemorálne.

13.09.2019 | Zd.

To že nerozumiete čo sa dnes deje, nie je problém SAS a OĽANO. Kopa ľudí nechápala, prečo facebook a google dávajú služby zadarmo, a nechápu to ani dnes, keď tieto organizácie nazbierali toľko údajov o ľuďoch, že vedia o nich viac ako oni sami o sebe. Na rozdiel od nich FS môže si vynucovať zbieranie údajov zákonom (a detaily požadovať postupne - stačí malá novela však áno).

Voči ekase sa ozývajú aj ľudia v CZ, kde tento projekt bol otestovaný ako na prvej krajine:
Paralelní Polis neakceptuje a nikdy nepřistoupí na pravidla EET,“ sdělila mluvčí Paralelní Polis Eva Samšuková. „Systém EET pokládáme za reálný nástroj centralizované kontroly občanů ze strany státu. Centrálně ukládané informace o každém uskutečněném obchodu mohou být v budoucnu plošně zneužívány a souhrnná data o zákaznických preferencích představují drastický zásah do soukromí všech občanů,“ doplnila.
https://www.bankovn...

Ďalšie info je napr. na https://paralelnapo...
To že sa ku kritike sa pridala SAS a OĽANO neznamená, že vyhrady (nie) sú relevatné. Skôr to odraža Váš myšlienkový svet.