Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Poslanci zvolili ďalších dvoch kandidátov na Ústavný súd. Naďalej bude neúplný

04.04.2019 | TASR

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

04.04.2019 | Julo 2018

A. Kiska je podľa vlastných slov veľmi rozhorčený z diania okolo voľby nových ústavných sudcov. Ako tvrdí, už dlho bola známa potreba navoliť 18 kandidátov na sudcov ÚS SR. Dobrých kandidátov na ústavných sudcov je podľa neho dostatok.

Ale podľa neho nie tých správne orientovaných . Veď koľko mu ich už NR dodala, ale jemu nikto nepasoval. Celý systém je vadný. Ak to schvaluje NR tak mala by tá navrhnúť a aj schváliť potrebný počet , a nie ešte aby sa ktomu vyjadrovala " repre figúrka " z bývalého pionierskeho paláca.

04.04.2019 | oko

zasa smeracky troll... alebo mozno sam kandidat na predsedu
no kolko mu ich dodala, vies? a kedy ich dodala?
a nevies ani kolko mala dodat, vsak?

04.04.2019 | Don Quijote

Ked nevieš o čom točíš tak radšej mlč, lebo zo seba robíš len hlupáka.

04.04.2019 | Don Quijote

Myslené pre Jula.

05.04.2019 | Roman Kanala

Systém je nastavený takto, aby bola rovnováha moci. V ústave sa však nepredpokladala možnosť únosu štátu skupinou zločincov, ktorí si z ústavy urobia trhací kalendár. Prezident si svoju domácu úlohu môže urobiť až potom, keď si domácu úlohu urobil parlament a dodal mená kandidátov. V ústave nie je žiadna sankcia pre lajdákov, ktorí si nerobia domácu úlohu.

Svojho času bol takým lajdákom Starý Uj, ktorý roky nerozhodol o Čentéšovi a ústavných sudcoch. Za odmenu mu ústavný súd roky podržal bez rozhodnutia Čentéšovu sťažnosť. Teraz je to ficostrana. A zdochýnajúca kobyla Fico. Do ústavy netreba dôchodkový strop, treba sankcie pre ústavných činiteľov pre prípad sabotáže ústavného zriadenia.